Skip to main content

Od 1 września 2021 NAV będzie wypłacał niektórym rodzicom zasiłek barnetrygd według nowych stawek.

Artykuł opublikowany 23 sierpnia 2021 r. Niektóre dane i stawki nie są już aktualne. 

Barnetrygd zostanie od września tego roku powiększony o 300 NOK miesięcznie. Na powiększone świadczenie mogą liczyć rodzice tych dzieci, które nie ukończyły jeszcze szóstego roku życia.

Od września rodzice dzieci, które nie przekroczyły szóstego roku życia, będą co miesiąc otrzymywać 1654 NOK, a nie jak wcześniej 1354 NOK.

Nie zmienią się stawki zasiłku rodzinnego przeznaczonego dla dzieci starszych, dla nich kwota świadczenia to nadal 1054 NOK. Bez zmian pozostanie też dodatek przeznaczony dla rodziców samotnie wychowujących dzieci (utvidet barnetrygd), nadal będzie to 1054 NOK. Dodatek dla rodziców samotnie wychowujących dzieci do lat 3 (småbarnstillegg) też pozostanie na tym samym poziomie i będzie wynosił 660 NOK.

NAV informuje, że większość beneficjentów zasiłku rodzinnego otrzyma na konto świadczenie z podwyższoną stawką 30 września. Osoby, jakim urząd nie zdąży wypłacić podwyższonej kwoty zasiłku, dostaną wyrównanie w październiku.

O podwyższony zasiłek rodzinny nie trzeba się starać, wysyłać wniosków czy kontaktować w tej sprawie z NAV-em, cały proces odbędzie się automatycznie.

Więcej na temat zasiłku rodzinnego w Norwegii możesz przeczytać w naszych artykułach:

Barnetrygd w Norwegii, czyli zasiłek rodzinny po norwesku

Zmiany w wysokości barnetrygd – od 1 września 2020 o 300 koron więcej!

Barnetrygd a 500 +