Zasiłek socjalny w Norwegii

Żyjesz w Norwegii, ale masz problemy z utrzymaniem się? Skorzystaj z zasiłku socjalnego, czyli specjalnej pomocy socjalnej økonomisk stønad. Co należy wiedzieć przed składaniem wniosku? Jak możemy Ci pomóc w uzyskaniu zasiłku socjalnego w Norwegii?

Zasiłek socjalny w Norwegii – co to takiego?

Polacy pracujący w Norwegii mają prawo do ubiegania się o zasiłek socjalny, czyli specjalną pomoc oferowaną przez to skandynawskie państwo. Norweski NAV (czyli Urząd Pracy i Polityki Socjalnej) ma możliwość przyznawania tymczasowej ekonomicznej pomocy.

Skorzystaj z dodatkowego zabezpieczenia – pobieraj zasiłek socjalny w Norwegii

Skuteczne wnioskowanie o świadczenia socjalne w Norwegii wymaga znajomości tamtejszych przepisów. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci uzyskać wysoki zasiłek socjalny.

Komu przysługuje zasiłek socjalny w Norwegii?

Pomoc socjalna w Norwegii jest przyznawana na indywidualnych warunkach. Jedynym jasno określonym punktem jest konieczność przebywania na terenie Norwegii. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że największą szansę na otrzymanie zasiłku socjalnego w Norwegii mają osoby, które rokują nadzieję na to, iż zasiłek pomoże im samodzielnie stanąć na nogi. Jeśli pomoc potrzebna jest pilnie i jednorazowo, wsparcie ekonomiczne może zostać przyznane w ciągu zaledwie kilku dni.

Podstawowe warunki otrzymania zasiłku socjalnego to legalne zamieszkanie w Norwegii i posiadanie tu stałego miejsca pobytu. Zasiłku tego rodzaju nie można otrzymać przebywając w innym kraju.

Jakie dokumenty są wymagane, aby uzyskać zasiłek socjalny w Norwegii?

Norweskie gminy mają różne wzory formularzy do starania się o zasiłek socjalny. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w pozyskaniu i wypełnieniu właściwego wniosku.

Aby otrzymać tymczasową pomoc ekonomiczną z NAV, nie wystarczy udowodnić, że posiada się niewielkie dochody. Najważniejsze jest dowiedzenie, iż ma się opracowany plan na przyszłość, który pozwoli odzyskać ekonomiczną równowagę, a zasiłek pomoże nam go zrealizować lub przeczekać trudny okres. NAV traktuje ten rodzaj pomocy jako środek ostateczny i przyznaje go tylko wtedy, gdy inne możliwości zostały już wyczerpane.

Wysokość zasiłku socjalnego w Norwegii

Pomagamy uzyskać jak najlepsze warunki zasiłku socjalnego w Norwegii. Zgłoś się do nas, jeśli potrzebujesz pomocy! Każda osoba ubiegająca się o pomoc do NAV ma prawo do indywidualnego rozpatrzenia swojej sprawy. Co warto wiedzieć? Wysokość zasiłku socjalnego nie jest jasno określona.
    Potrzebujesz wsparcia finansowego w Norwegii?

    Skorzystaj z zasiłku socjalnego przyznawanego indywidualnie przez NAV. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci go uzyskać!

    Skontaktuj się z Nami