Skip to main content

Polskie rozliczenie podatkowe 

Czy wiesz, że zmiana polskich przepisów podatkowych niekoniecznie spowoduje zapłatę podatku w Polsce? 

 Jeśli jesteś rezydentem podatkowym na terenie Norwegii nie zgłaszasz swojego dochodu z Norwegii w Polsce, co oznacza, że nie zapłacisz podatku w polskim urzędzie skarbowym. 

Jeśli jesteś rezydentem podatkowym w Polsce i nie miałeś żadnych dochodów z tytułu pracy w Polsce,  a tylko dochody w Norwegii, to wystarczy wykazać informacyjnie dochody z Norwegii na PIT w polskim urzędzie skarbowym bez konieczności dopłacenia podatku w Polsce. 

Jeśli jesteś rezydentem w Polsce i osiągałeś dochody w obu krajach, to zapłacisz podatek w Norwegii od dochodów norweskich, w Polsce natomiast trzeba złożyć PIT i może wystąpić dopłata podatku. Nie jest to powód do dużego zmartwienia, bo ewentualna dopłata nie obciąży znacząco Twojego budżetu. 

Jeśli jesteś rezydentem podatkowym w Polsce i miałeś dochód z najmu nieruchomości opodatkowany na zasadach ryczałtu, to rozliczysz PIT w Polsce, ale nie zapłacisz podatku. 

Rozlicz podatek w Polsce i w Norwegii razem z nami-to proste! Wystarczy jedno zgłoszenie i jedna oplata, a pomożemy Ci rozliczyć się z podatku w obu krajach. A to wszystko bez wychodzenia z domu i konieczności poznawania przepisów podatkowych. Już nasza w tym głowa, aby załatwić uciążliwe formalności za ciebie.