Skip to main content

Dofinansowanie do przedszkola w Norwegii

Masz dzieci w wieku przedszkolnym w Norwegii? Chcesz wrócić do pracy? Przedszkole w Norwegii to znakomity sposób, by umożliwić rodzicom powrót na ścieżkę kariery zawodowej. Umożliwia zaopiekowanie się maluchem w sytuacji, gdy nie możemy poprosić o pomoc dziadków lub pozwolić sobie na skorzystanie z pomocy niani. W Norwegii obowiązuje specjalny program dofinansowania do przedszkola.

Masz niskie dochody, a potrzebujesz posłać dziecko do przedszkola w Norwegii?

Uzyskaj dofinansowanie do przedszkola – skontaktuj się z nami, pomożemy w zdobyciu funduszy.

Warunki uzyskania dofinansowania do przedszkola

Według obowiązujących w Norwegii przepisów prawa, rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mogą liczyć na wsparcie finansowe w postaci dofinansowania do przedszkola. Mogą z niego skorzystać rodzice, których dochody zostaną uznane za niskie. W Norwegii dotacje przedszkolne są przekazywane z dochodów danej gminy, dlatego to one decydują, jaka kwota zostanie przeznaczona.

Dofinansowanie do przedszkola w Norwegii jest możliwe na określonych warunkach – zależy ono od progu dochodowego danego gospodarstwa domowego.

  • Jeśli w rodzinie mamy dochód powyżej 500 500 NOK brutto rocznie – nie możemy ubiegać się o dofinansowanie, a obowiązkiem rodzica jest 100% pokrycie kosztów opłat za przedszkole.
  • W przypadku dochodu poniżej 500 500 NOK brutto, dofinansowanie do przedszkola w Norwegii sprawia, że rodzice powinni zapłacić jedynie 6% swoich dochodów brutto w ciągu całego roku.
  • Jeśli dochód rodziny jest poniżej 428 000 NOK brutto – dzieciom przysługuje prawo do 20 godzin tygodniowo darmowego przedszkola w Norwegii.

Dofinansowanie do przedszkola a liczba dzieci w rodzinie

Czy dofinansowanie do przedszkola w Norwegii zmienia się w zależności od liczby dzieci w rodzinie? Odpowiedź jest jedna – TAK. W świetle obowiązujących przepisów – opiekunowie dzieci nie powinni płacić za przedszkole więcej niż 2910 NOK miesięcznie.

Jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko – gminy są zobowiązane do zmniejszenia płatności za przedszkole na drugie i każde kolejne dziecko, odpowiednio wg proporcji: 30% i 50%.

Koszt wyżywienia w norweskim przedszkolu

Wyżywienie w norweskim przedszkolu jest dodatkowo płatne. Dopłaty za jedzenie są naliczane odrębnie, w zależności od tego, jakie posiłki są oferowane w placówce.

Skorzystaj z norweskiego prawa i nie płać więcej z przedszkole niż to konieczne

Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie do przedszkola dla każdego z Twoich dzieci.

Masz dodatkowe pytanie lub chcesz zamówić usługę? Skontaktuj się z nami!

Biuro w Stargardzie
tel. +48 91 836 98 76
info@ats-pomoc.com
Biuro w Szczecinie
+47 930 74 855
patrycja@ats-pomoc.com
Biuro w Trondheim
+47 463 73 730
magda@ats-pomoc.com