Skip to main content

Korekta rozliczeń w Norwegii

Podatnik, po złożeniu rozliczenia rocznego w urzędzie skarbowym w Norwegii, ma prawo skorygować je w okresie nawet do 5 lat, aby uzyskać należny mu zwrot podatku.

Dokonamy korekty Twojego rozliczenia podatkowego w Norwegii

Pomożemy uzyskać zwrot podatku w należnej Ci wysokości

Kiedy jest możliwa korekta rozliczenia w Norwegii?

W Norwegii podatnik jest automatycznie rozliczany wstępnie przez urząd skarbowy na przełomie marca i kwietnia każdego roku. Następnie do 30 kwietnia ma czas na poprawienie skattemelding, jeśli:

 • pojawiły się błędy formalne lub merytoryczne – mogą one dotyczyć np. błędów w adresie zamieszkania, imieniu, nazwisku, ale też błędnych kwot, obliczeń;
 • ma możliwość dokonania odliczeń od podatku – dotyczy to przysługujących ulg.

Jeśli tego nie zrobi, rozliczenie automatycznie trafia do systemu. Jeśli tak się stanie, podatnik może złożyć korektę rozliczenia. Ma na to nawet do 5 lat. Jeśli wniosek jest poprawnie wypełniony, są bardzo duże szanse na przyznanie zwrotu. W ten sposób można zyskać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy NOK!

Korekta podatkowa – dokumentacja

Jak złożyć korektę podatkową w Norwegii? Konieczne jest właściwe udokumentowanie wniosku – przedstawienie dowodów na to, że należy Ci się konkretna ulga, np. status pendler czy odpis z tytułu odsetek od kredytu hipotecznego. Dokumenty muszą być złożone w języku norweskim.

ATS Pomoc w Norwegii zapewnia kompleksową obsługę w zakresie składania korekt rozliczeń podatkowych. Zgłoś się do nas, a:

 • zweryfikujemy Twoje rozliczenia roczne za poprzednie lata i sprawdzimy, czy nie przysługuje Ci dodatkowy odpis,
 • przygotujemy i wyślemy w Twoim imieniu wniosek o zwrot,
 • przetłumaczymy pismo otrzymane w odpowiedzi na Twój wniosek i, jeśli będzie taka potrzeba, skontaktujemy się telefonicznie z norweskimi urzędnikami (po uzyskaniu od Ciebie pełnomocnictwa.

Obsługujemy również Klientów firmowych. Pomożemy Ci uporządkować dokumentację, złożyć wniosek o anulowanie kar i odsetek oraz przejmiemy na siebie korespondencję z urzędami.

Korekta rozliczeń Norwegia – dlaczego warto?

Jeśli w poprzednich latach sam zajmowałeś się rozliczeniem z urzędem skarbowym, może okazać się, że w zeznaniu nie uwzględniłeś przysługujących Ci ulg. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że będziesz mógł otrzymać należne Ci pieniądze.

Jeśli skontaktujesz się z nami, rozwiejemy Twoje wątpliwości i ocenimy, czy w poprzednich latach przysługiwała Ci ulga z tytułu kosztów poniesionych w związku z:

 • podróżami między miejscem zamieszkania w Norwegii a miejscem zamieszkania w Polsce,
 • zakupem biletów na prom,
 • odsetkami od kredytów,
 • odpisami rodzicielskimi,
 • składkami na związki zawodowe.

Nawet jeśli po kilku latach zauważysz, że nie uwzględniłeś ulgi w zeznaniu, masz spore szanse na wypłatę pieniędzy – warunkiem jest poprawnie zrobiona korekta rozliczenia podatkowego w Norwegii.

Korekta rozliczenia podatkowego Norwegia – co zrobić, aby została uwzględniona?

Aby otrzymać należny zwrot podatku, który przysługiwał Ci kilka lat temu, musisz nie tylko zgromadzić dokumentację przełożoną na norweski lub sporządzoną w tym języku. Równie ważne jest także wypełnienie wniosku. Dlatego powierz nam sporządzenie korekty do złożonego zeznania:

 • będziemy reprezentować Cię przed urzędnikami;
 • przeanalizujemy czy wcześniej sporządzona dokumentacja podatkowa była prawidłowa;
 • będziemy nadzorować, na jakim etapie jest rozpatrywanie wniosku o korektę zeznania.

Pamiętaj też, że nie musisz zgadzać się z wysokością przyznanego Ci zwrotu. Jeśli uważasz, że jest on zbyt niski, bo został źle obliczony, podejmiemy się wyjaśnienia sprawy w Twoim imieniu. Zaufaj doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościom naszych specjalistów – nie pozwól, aby zwrot podatku przeszedł Ci koło nosa!

Korekta rozliczeń w Norwegii – kiedy najlepiej ją złożyć?

Jeśli otrzymasz decyzję urzędu skarbowego o wymiarze należnego podatku, możesz odwołać się od niej w ciągu 6 tygodni. Jest to możliwe także w późniejszym terminie, jednak taka procedura wiąże się z dodatkowymi formalnościami. W takiej sytuacji będziesz musiał uzasadnić przyczynę niezłożenia stosownych dokumentów we wskazanym terminie.

Jeśli znajdziesz się w takim położeniu, nie rezygnuj ze swojego zwrotu. Przedstawienie w urzędzie skarbowym wymaganej dokumentacji i dostarczenie starannie przygotowanego wniosku będzie skutkowało możliwością skorzystania z ulgi. Aby mieć pewność, że cała procedura zakończy się sukcesem, zgłoś się do nas. Jeszcze raz przyjrzymy się zeznaniu podatkowemu i dokumentacji oraz przeanalizujemy, z jakich odliczeń od podatku mogłeś skorzystać.

Aby w przyszłości uniknąć konieczności składania korekty, możesz powierzyć nam zajęcie się Twoim rocznym rozliczeniem z urzędem skarbowym. Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś rezydentem podatkowym w Norwegii, chciałbyś dowiedzieć się więcej o rodzajach odliczeń czy skorzystać z  Kildeskatt. Świadczymy kompleksowe usługi, zajmujemy się doradztwem i reprezentujemy naszych klientów przed urzędami.

Potrzebna Ci korekta rozliczenia podatkowego w Norwegii?

Zgłoś się, a uporządkujemy Twoje sprawy

Masz dodatkowe pytanie lub chcesz zamówić usługę? Skontaktuj się z nami!

Biuro w Stargardzie
tel. +48 91 836 98 76
[email protected]
Biuro w Szczecinie
+47 930 74 855
[email protected]
Biuro w Trondheim
+47 463 73 730
[email protected]