Skip to main content

Analiza zadłużenia firmy w Norwegii

Analiza zadłużeń dla przedsiębiorców operujących w Norwegii to usługa, która pomoże bez stresu wyprowadzić firmę na prostą. 

Rocznie w Norwegii bankrutuje 5000-6000 firm, z czego około 3500 to spółki akcyjne. Często przyczyną bankructwa nie jest niegospodarność czy brak umiejętności biznesowych, ale czynniki zewnętrzne, na przykład istotne zmiana polityczna czy gospodarcza bądź niewypłacalność wspólnika lub zleceniodawcy. Widać to dobrze na przykładzie ostatnich trzech lat.

Globalne zawirowania

W czasie pandemii koronawirusa liczba bankructw była rekordowo niska, do czego przyczyniło się rządowe wsparcie dla przedsiębiorstw znajdujących się w kłopotach. W 2020 i 2021 r. norweski rząd za wszelką cenę starał się ratować przedsiębiorstwa dotknięte poprzez restrykcje i wprowadzał w życie kolejne pakiety kryzysowe.

Na początku roku 2022 liczba bankructw zaczęła powracać do dawnej średniej. W marcu w Norwegii zbankrutowały w sumie 294 firmy, czyli najwięcej od listopada 2020 roku. Wśród nich było dużo drobnych firm świadczących usługi w branży budowlano-konstrukcyjnej. Na falę ich upadłości złożyło się kilka czynników: wzrost cen materiałów budowlanych, utrata wsparcia z budżetu oraz zakończenie sezonu remontowego, który rozpoczął się w czasie pandemii.

Wszystkie wymienione wyżej zmienne nie były łatwe do przewidzenia dla przedsiębiorców i w końcu doprowadzały do niewypłacalności, a ostatecznie bankructwa. Części z nich można było zapobiec odpowiednio kontrolując zadłużenie.

Czym jest analiza zadłużeń?

Początkiem końca dla firmy jest zwykle wejście w spiralę długów. Z tego powodu wprowadzony w odpowiednim momencie audyt zadłużeń jest szczególnie istotny. Pomaga zyskać świeże, racjonalne spojrzenie na kondycję finansową firmy i zbadać możliwości wyjścia z sytuacji. Eksperci finansowi z wieloletnim doświadczeniem na norweskim rynku doradzają, jak ewentualnie zredukować lub zracjonalizować zadłużenie.

W koszt usługi wchodzi:

Dogłębna analiza dokumentacji, jaką Państwo dysponują;
Przeanalizowanie konieczności wykonania dodatkowych raportów lub deklaracji;
Analiza możliwości obniżenia lub anulowania długów;
Analiza możliwości rozłożenia długu na raty;
Przedstawienie gotowych wniosków wraz z zaleceniami.

Masz zobowiązania finansowe, które spędzają ci sen z powiek?
Zamów usługę analizy zadłużeń w ATS Pomoc w Norwegii.
Razem przeanalizujemy sytuację i znajdziemy najbardziej racjonalne rozwiązanie dla Twojej firmy.
Wybierz walutę:
NOK Korona norweska