Skip to main content

Zasiłek dla bezrobotnych

Straciłeś pracę w Norwegii i środki do życia? Pracodawca wysłał cię na permittering? Pomożemy Ci stanąć na nogi! Skontaktuj się z nami – sprawdzimy, czy spełniasz wymogi, aby móc pobierać świadczenia socjalne w Norwegii.

Becikowe

Urodziłaś dziecko w Norwegii? Możesz ubiegać się o jednorazową zapomogę od państwa w związku z powitaniem na świecie maleństwa. Planujesz adopcję? Skorzystaj z Engangsstønad i ciesz się z dodatkowego wsparcia.

Zasiłek chorobowy

Sykepenger, czyli zasiłek chorobowy w Norwegii, podobnie jak zasiłek przejściowy (Arbeidsavklaringspenger AAP)to wsparcie finansowe, które można uzyskać z powodu utraty dochodów, spowodowanych m.in. długotrwałą chorobą bądź urazem.

Zasiłek opiekuńczy

Kontantstøtte to specjalny, norweski zasiłek opiekuńczy na dziecko. Wypłacany jest rodzicom dzieci od 13 do 23 miesiąca życia, które nie korzystają ze żłobka lub przedszkola z dofinansowaniem publicznym.

Zasiłek rodzicielski

Jednym z zasiłków, z których mogą skorzystać pary, którym urodziło się dziecko jest zasiłek rodzicielski – foreldrepenger. To świadczenie, którego głównym zadaniem jest zapewnienie świeżo upieczonym rodziców źródła dochodu w tym wyjątkowym czasie.

Zasiłek pogrzebowy

Gdy odchodzi bliska osoba, oprócz wszechogarniającego smutku, należy także załatwić ogrom spraw urzędowych. Nie każdy w takiej chwili ma do tego głowę. Przychodzimy z pomocą także w tak trudnych chwilach.

Emerytura

Osoby, które pracują w Norwegii dłużej niż trzy lata, zbierają kapitał emerytalny w norweskim systemie ubezpieczeń społecznych. Im więcej przepracowanych lat i im wyższe dochody, tym więcej odłożonych składek i tym samym wyższa emerytura w przyszłości. Pomożemy Ci przejść przez procedurę oraz zgromadzić obowiązkowe dokumenty.

Dofinansowanie do przedszkola

Masz dzieci w wieku przedszkolnym w Norwegii? Chcesz wrócić do pracy? Przedszkole w Norwegii umożliwia zaopiekowanie się maluchem w sytuacji, gdy nie możemy poprosić o pomoc dziadków lub pozwolić sobie na skorzystanie z pomocy niani. W Norwegii obowiązuje specjalny program dofinansowania do przedszkola.

Zasiłek rodzinny

Norweski zasiłek rodzinny to jedno z podstawowych świadczeń, o które ubiegać się mogą osoby pracujące w Norwegii. Od marca 2019 stawka zasiłku rodzinnego na dziecko w Norwegii wynosi 1054 NOK miesięcznie. Ile można zyskać zasiłku? Ponad 200 tysięcy NOK na każde dziecko przez cały okres 18 lat. To ogromne wsparcie dla rodziców oraz pomoc dla dzieci.

Zasiłek ciążowy

Nie możesz pracować w czasie ciąży, bo zagraża to zdrowiu lub życiu Twojego dziecka? Zasiłek ciążowy w Norwegii przysługuje kobietom przez cały okres ciąży, w którym nie jest możliwe, aby podjęły się dalszego wykonywania swojej pracy.

Zasiłek mieszkaniowy

Przebywasz w Norwegii i znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej? Masz szansę otrzymać pomoc od państwa w postaci dodatku mieszkaniowego w Norwegii. Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, żeby otrzymać Bostøtte

Pomoc socjalna

Mieszkasz w Norwegii i znalazłeś się w trudnej sytuacji? Pomożemy Ci uzyskać świadczenia w ramach pomocy socjalnej w Norwegii. Zapewnij sobie źródło dochodu, jeśli nie możesz podjąć pracy! Postaw na økonomisk stønad.

Zasiłek socjalny

Żyjesz w Norwegii, ale masz problemy z utrzymaniem się? Skorzystaj z zasiłku socjalnego, czyli specjalnej pomocy socjalnej økonomisk stønad. Co należy wiedzieć przed składaniem wniosku? Jak możemy Ci pomóc w uzyskaniu zasiłku socjalnego w Norwegii?

Renta

Kiedy dochodzi do trwałej niezdolności do pracy – nie mamy szans na uzyskanie przychodów. W Norwegii można liczyć na Uføretrygd, czyli rentę zdrowotną, która jest formą stałego wsparcia finansowego.