Skip to main content

Pomoc socjalna w Norwegii

Mieszkasz w Norwegii i znalazłeś się w trudnej sytuacji? Pomożemy Ci uzyskać świadczenia w ramach pomocy socjalnej w Norwegii. Zapewnij sobie źródło dochodu, jeśli nie możesz podjąć pracy! Postaw na økonomisk stønad.

Nie możesz zapewnić sobie samodzielnego utrzymania? Masz trudną sytuację?

Skontaktuj się z nami – sprawdzimy, czy możesz liczyć na pomoc socjalną w Norwegii.

Pomoc socjalna w Norwegii – warunki

Ekonomisk stønad i sosialhjelp to świadczenia w Norwegii, które przyznawane są przez NAV osobom, które nie mogą zapewnić sobie samodzielnego utrzymania w wyniku pracy bądź z innych źródeł dochodu. O wsparcie może ubiegać się każdy, kto znalazł się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Warunkiem przyznania pomocy socjalnej w Norwegii jest stały i legalny pobyt.

Ile wynosi pomoc socjalna w Norwegii? Każda kwota pomocy udzielana jest indywidualnie. Zależna jest m.in. od podstawowych warunków niezbędnych do godnego życia. W przypadku økonomisk stønad nie ma żadnych obostrzeń, co do obywatelstwa lub wieku osoby, ubiegającej się o wsparcie.

Wysokość zasiłku socjalnego w Norwegii

Celem zasiłku socjalnego w Norwegii jest zapewnienie osobom w trudnej sytuacji godziwych warunków do życia, w oparciu o minimum socjalne. Nie ma określonych kryteriów przyznawania pomocy socjalnej oraz nie ma jednoznacznej kwoty zapomogi. Wpływ na wysokość zasiłku socjalnego w Norwegii mają:

  • Koszty życia osoby wnioskującej o pomoc socjalną – ważne jest, by z uzyskanej pomocy osoba ta mogła opłacić czynsz, ogrzewanie, zakupić odzież i artykuły spożywcze,
  • Stawka minimum socjalnego, która jest ustalona przez rząd norweski,
  • Liczba członków rodziny w gospodarstwie.

Zasiłek socjalny w Norwegii jest przyznawany na czas określony – do czasu, kiedy dana osoba spełnia warunki kwalifikujące do uzyskania pomocy. Każdy z wnioskujących zobowiązany jest co roku do wystąpienia do NAV o ponowne przyznanie pomocy.

Chcesz wystąpić o przyznanie zasiłku socjalnego, ale nie wiesz jak zabrać się za wniosek?

Pomożemy Ci wypełnić dokumentację, wesprzemy na każdym kroku i wspólnie uzyskamy pomoc, której potrzebujesz.

Masz dodatkowe pytanie lub chcesz zamówić usługę? Skontaktuj się z nami!

Biuro w Stargardzie
tel. +48 91 836 98 76
[email protected]
Biuro w Szczecinie
+48 535 770 970
+47 930 74 855
[email protected]
Biuro w Trondheim
+47 463 73 730
[email protected]