ZASIŁEK POGRZEBOWY

ZASIŁEK POGRZEBOWY

 

Zasiłek pogrzebowy w Norwegii przysługuje, gdy zmarły w chwili śmierci był członkiem norweskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Nie ma znaczenia, czy śmierć nastąpiła w Norwegii, czy w Polsce. Co ważne, to świadczenie przysługuje jednocześnie tylko z jednego z krajów EOG. Jeśli wypłacono zasiłek np. w Polsce, nie będzie dłużej przysługiwał w Norwegii.

O świadczenie tego rodzaju może starać się osoba, która pokryła koszty pogrzebu lub/i transportu. Przepisy nie określają, czy ma to być wyznaczony prawnie spadkobierca, czy ktoś inny.

Zasiłek pogrzebowy wynosi na dziś (styczeń 2019) 23 990 NOK i jest zależny od wysokości poniesionych kosztów związanych z pochówkiem. Na jego wysokość ma też wpływ posiadany majątek zmarłego, a w sytuacji gdy zmarły posiadał małżonka, również majątek małżonka.

Zgłoś się do jednego z naszych biur po więcej szczegółów. ATS Pomoc w Norwegii pomaga w skomplementowaniu odpowiedniej dokumentacji do NAV i prawidłowym wypełnieniu wniosku.

KONTAKT


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest ATS Anna Stankiewicz z siedzibą ul.Wojska Polskiego 122/5. Więcej informacji na temat Państwa danych osobowych: tutaj