Skip to main content

Jeśli zachorujesz w innym kraju EOG, masz prawo do zasiłku chorobowego zgodnie z prawem norweskim, ponieważ zagraniczne zwolnienie chorobowe jest równoważne norweskiemu i dzięki temu możesz wnioskować o zasiłek chorobowy.
Podstawowym wymogiem do prawa wypłaty zasiłku chorobowego jest przepracowanie w Norwegii co najmniej 4 tygodni z czego Twój dochód brutto powinien być wyższy niż 0,5 stawki G (49 929,00 nok). Kwota zasiłku przeliczana jest na podstawie średniego przychodu brutto z ostatnich 3 przepracowanych miesięcy i wynosi 100%.
Jak to zrobić❓🧐🧐
Najlepiej skontaktować się z Naszą firmą, która kompleksowo zaopiekuje się Tobą oraz doradzi jak postępować w kolejnych krokach podczas leczenia. Nasza wiedza oparta jest na wieloletnim doświadczeniu i nieustającym kontakcie z NAV.
Na zwolnieniu lekarskim możesz przebywać przez okres do jednego roku. W tym czasie pracodawca jest zobowiązany do monitorowania chorego pracownika. Jeżeli jednak po upływie roku wymagamy kontynuacji leczenia / rehabilitacji, nasze świadczenia chorobowe mogą zostać zastąpione zasiłkiem rehabilitacyjny AAP.
Aby kwalifikować się do AAP, zdolność do pracy musi zostać zmniejszona o co najmniej 50% z powodu choroby lub obrażeń.
Więcej o zasiłku rehabilitacyjnym przeczytasz 👇

https://www.pomoc-w-norwegii.com/%f0%9f%91%89zasilek-pielegnacyjny-aap-krotki-przewodnik-na-temat-zasilku-pielegnacyjnego/?fbclid=IwAR1EjxrTPTwB4csIJtC5rzvDDVCNImRSwqbP-CEJo7Wi6f2WstB-sgJlt_c
https://www.pomoc-w-norwegii.com/%f0%9f%91%89zasilek-piele…/