Skip to main content

Jest nią kobieta 👩‍🦰 mieszkająca w Tromsø, która wróciła w miniony weekend z Chin🇨🇳. Kobiecie wykonano testy na obecność wirusa oraz wprowadzono w stan kwarantanny. W pierwszej próbie wykonywania badania wynik okazał się ujemny, dopiero podczas drugiego badania próba okazała się dodatnia.
Zgodnie z wszelki środkami ostrożności, postanowiono poddać obserwacji wszystkie osoby przebywające w kontakcie z zarażoną, jak i również zastosowano wobec nich stan kwarantanny.
Według Line Vold z Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) istnieje mała możliwość zainfekowania innych jednostek.
W dniu 25 lutego powiadomiono również, że obywatel Norwegii 🇳🇴 zamieszkały we Florencji został zakażony koronawirusem 😷.
Minister zdrowia Bent Høie (H) nie jest zdziwiony faktem pojawienia się koronawirusa w Norwegii, było to do przewidzenia. Nie ukrywa również, że z biegiem czasu pojawią się nowe przypadki infekcji. Norwegia przygotowuje na to społeczeństwo oraz służbę zdrowia. Wszelkie działania mogą być bardzo wymagające, ale Minister zdrowia zapewnia, że są na to odpowiednie środki, które zostaną podjęte, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.