Skip to main content

01.02.2020 wybiła północ – Wielka Brytania opuszcza Unie Europejską. Co to oznacza dla naszych rodaków? Głosy są podzielone. Większość przyjęła wieść z zadowoleniem, gdyż uważają, że nie mają czego się obawiać (…) ‘’płacimy podatki, ubezpieczenia, pracujemy legalnie, więc nie mamy żadnych obaw’’ – informują. ‘’Nie oszukujmy się! – My Polacy jesteśmy cenni dla Wielkiej Brytanii. Jesteśmy świetnymi fachowcami, co jest cenione wśród angielskich pracodawców.’’
To grono Polaków nie jest w stanie sobie wyobrazić powrotu do Polski. Są zaniepokojeni warunkami panującymi w Polsce oraz jak figuruje gospodarka. Owszem, może i praca w Polsce jest, lecz czy opłacalna? – pytają zaciekawieni 🧐
Osoby, które chcą pozostać na Wyspie, a miały zatarg z prawem, bądź problemy ze znalezieniem legalnej pracy mogą mieć duże problemy ze zdobyciem statusu osoby osiedlonej, który w tym momencie jest niezbędny, aby pozostać w ojczyźnie futbolu.
Czy w takim razie będą szukać lepszego bytu w innych krajach? Czy osoby pracujące w Norwegii powinni się obawiać migracji z Wysp?
W obecnej chwili numerem 1️⃣ pozostają bezustannie Niemcy, lecz coraz więcej Polaków wybiera właśnie Królestwo Norwegii.
W Norwegii są lepsze warunki socjalne, lepsza jakość życia. Widnieje znacznie więcej ofert pracy skierowanych do specjalistów, w szczególności budowlanych. Niezależnie od profesji, bardzo ważna jest komunikacja. Osobom, które zdecydują się opuścić Wyspy i przyjadą do Norwegii szukać pracy będzie bez wątpienia prościej ‘’zacząć od nowa’’ ze znajomością języka angielskiego.
Czy Polacy pracujący już w Norwegii obawiają się konkurencji? A może wręcz przeciwnie! A jakie jest Wasze zdanie ?? 🤔🤔