Skip to main content

NAV właśnie powiadomił, że można już składać wnioski dotyczące wypłaty rekompensat dla osób przebywających na permitteringu, które będą płatne przez NAV a nie pracodawców.

Przypomnijmy, że w marcu rząd zdecydował skrócić tzw. okres pracodawcy z 15 do 2 dni, czyli że za pierwsze 2 dni przebywania na permitteringu ma zapłacić pracodawca, a za następne 18 dni NAV ma wypłacić tzw. rekompensatę.
Wszyscy zainteresowani niecierpliwie czekali na tę wiadomość.

Jednocześnie NAV mocno podkreślił, że w kwestii wypłat jest całkowicie uzależniony od pracodawców. Tzn. aby pracownicy mogli otrzymać w końcu upragnioną wypłatę zasiłku to pracodawcy są zobowiązani do jak najszybszego:

🔸 przesłania informacji odnośnie permitteringu oraz stosunku pracy poprzez formularz A-melding. Bez prawidłowego wypełnienia tego druku NAV nie będzie w stanie rozpatrzyć sprawy oraz przesłać rekompensaty dla przebywających na zasiłku.
🔸 ponadto pracodawcy muszą przesłać elektronicznie do NAV informacje o każdym pracowniku podając numer personalny oraz wyliczone średnie wynagrodzenie. Jeśli pracodawca wypłacił zaliczkę za przebywanie na permitteringu za więcej niż 2️⃣ dni to taka informacja też musi być zawarta w formularzu.

Prawidłowe informacje podane przez pracodawce są niezbędne do tego, aby NAV wypłacił zaliczkę pracownikowi oraz ewentualną rekompensatę pracodawcy.
Po otrzymaniu kompletnych informacji NAV zobowiązuje się do wypłaty zasiłku w ciagu 2️⃣3️⃣ dni roboczych.

Masz pytanie odnośnie zasiłku dla osób bezrobotnych❓
Zadzwoń do nas❗️👇

🇳🇴 Sandnes: +47 930 74 855
🇳🇴 Trondheim: +47 463 73 730
🇵🇱 Stargard: +48 91 836 98 76