Skip to main content

To już pewne! Wszyscy pracownicy wysłani na permitering otrzymają zapłatę za pierwsze 2️⃣ dni od pracodawcy oraz za 1️⃣8️⃣ dni od NAV.

▶️ Nie ma obowiązku spełniania żadnych warunków do uzyskania dagpenger, ▶️ Nie ma potrzeby rejestracji jako osoba bezrobotna oraz posiadania prawa do zasiłku, ▶️Nie ma również przeszkód jeżeli nie przebywamy w Norwegii 🙂

Nawiązując do ostatniej przekazanej wiadomości odnośnie rekompensaty (czyt. ➡️https://www.pomoc-w-norwegii.com/wazna-informacja-dla-osob-przebywajacych-na-zasilku)

Pragniemy przekazać dodatkowe informacje na temat wypłaty rekompensaty za okres od 3️⃣ do 2️⃣0️⃣ dnia permitteringu. W odniesieniu do opublikowanych informacji z NAV w kwestii rekompensat dla osób przebywających na permitteringu informujemy, że na tę chwilę NAV uzależnia wypłaty całkowicie od przesłania odpowiednich informacji przez pracodawcę do NAV. Jak tylko obowiązek ten wypełnią pracodawcy, tak szybko NAV wypłaci pieniądze 💵, ma to się odbyć automatycznie w ciągu 2️⃣3️⃣ dni roboczych.

Co w wypadku gdy pracodawca będzie zwlekał z wysłaniem niezbędnych informacji do NAV❓👇 W takim przypadku urząd planuje rezerwowe rozwiązanie, które będzie umożliwiało wysłanie takiego wniosku pracownikowi. Obecnie bardzo wielu pracowników wciąż nie otrzymało wypłat zasiłku. NAV zapewnia, że rozpatruje około 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ wniosków w ciągu tygodnia i że do końca lipca wszystkie wysłane wnioski maja być rozpatrzone.

Udostępnij