Skip to main content

Ubezpieczenie podróżne -Sparebank-oświadczenie ze strony Banku

Osoby podróżujące w związku z dynamicznym rozwojem sytuacji- rozprzestrzeniania się koronowirusa na wszystkie kontynenty, stają przed wyborem „podróżować, czy wstrzymać się do wyjaśnienia sytuacji”.

Władze norweskie zdecydowanie wezwały do rezygnacji z wyjazdów rekreacyjnych do 26 marca. Jeśli kupiłeś prywatną podróż za granicę w tym okresie, tj. Między 12 a 26 marca, pokryjemy koszty, które poniesiesz, anulując podróż. Jak zwykle najpierw skontaktuj się z linią lotniczą, hotelem lub innym organizatorem wycieczek, aby dowiedzieć się, ile zapłacą za podróż.

Musimy teraz pomóc tym, którzy faktycznie podróżują. Dlatego nie możemy odbierać wszystkich telefonów.


Oto, co obejmuje:

Od 12.03 do 26.03.2020 rekompensujemy odwołane rezerwacji we wszystkich krajach, w których władze lokalne wprowadziły ograniczenia obejmujące naszych klientów. Przez ograniczenia rozumiemy, że odmówiono Ci wjazdu lub wiza została zawieszona. Jeśli wybierasz się do krajów pośrednich w którymkolwiek z krajów wymienionych powyżej, pokryjemy dodatkowe wydatki, które będziesz musiał ponieść, zmieniając swój plan podróży.
Stany Zjednoczone wprowadziły zakaz wjazdu. Wszyscy klienci otrzymują zwrot kosztów podróży do kraju w okresie obowiązywania zakazu, tj. od 14.03 do 12.04.2020.

Jesteś już w USA? Nie pokrywamy dodatkowych kosztów, które poniesiesz, jeśli zdecydujesz się wrócić do domu przed planowanym terminem.

Refundujemy/ pokrywamy koszty anulowania podróży do następujących krajów, niezależnie od tego kiedy miała odbyć się podróż. Rezygnacji należy dokonać do 04.04.2020: Korea Południowa, Włochy i Tyrol w Austrii.
Refundujemy/ pokrywamy koszty anulowania podróży do Chin i Hongkongu z wylotem przed 04.04.2020. Refundujemy/ pokrywamy koszty anulowania  prywatnych wakacji, jeśli jesteś poddany  kwarantannie przez wydział zdrowia. Zwrot kosztów obowiązuje jeśli, zakupiłeś wycieczkę przed 27.02.2020, a  zostałeś objęty kwarantanna  w okresie 15.03.2020. Musisz dostarczyć dokumentację od lekarza pierwszego kontaktu / publicznego systemu opieki zdrowotnej, iż zostałeś poddany kwarantannie. Sytuacja ta jest na bieżąco oceniana.

Kwarantanna nałożona przez pracodawcę nie jest rekompensowana.

Refundujemy/ pokrywamy koszty anulowania podroży osób, które są poddane kwarantannie przez ośrodki zdrowia. Należy w takim wypadku przesłać nam dokumentację.

Podsumowując. Pamiętaj, że najpierw musisz skontaktować się z linią lotniczą / organizatorem wycieczek / hotelem / firmą wycieczkową, aby odzyskać swoje pieniądze. Refundujemy to, czego nie otrzymasz z powrotem od linii lotniczej i innych operatorów.

Jeśli masz prawo do odszkodowania w związku z posiadanym ubezpieczeniem podróżnym, możesz zgłosić swoją sprawę do naszej firmy ubezpieczeniowej Fremtind.

Źródło: https://www.sparebank1.no/nb/ostlandet/privat/forsikring/reiseforsikring/aktuelle-hendelser.html