Skip to main content

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w Norwegii mają w tym roku prawo przesunąć termin złożenia zeznania podatkowego z 31. maja na 20. sierpnia 2021.

Norweskie Ministerstwo Finansów zdecydowało się w tym roku na umożliwienie przedsiębiorcom złożenia zeznania podatkowego w późniejszym niż zwykle terminie. W oświadczeniu dostępnym na rządowej stronie internetowej czytamy, iż w związku z pandemią koronawirusa księgowi i rewizorzy są bardziej niż w poprzednich latach obłożeni pracą, dlatego dla niektórych właścicieli firm złożenie zeznania w przewidzianym wcześniej terminie może być kłopotliwe. Z tego powodu rząd udostępnia elastyczne rozwiązanie dla przedsiębiorców.

UWAGA! Przedłużenie terminu nie jest automatyczne. Aby przełożyć termin złożenia zeznania podatkowego za rok 2020, przedsiębiorca powinien wysłać wniosek do urzędu. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które nie złożą zeznania w terminie (nie wystąpią o przedłużenie terminu lub wyślą zeznanie po 20 sierpnia 2021), mogą się spodziewać otrzymania przewidzianej w przepisach kary administracyjnej.

Dodatkowo Ministerstwo Finansów rozważa przesunięcie terminów składania sprawozdań finansowych (årsregnskap, årsberetning i revisjonsberetning) o dwa miesiące, podobnie jak w roku 2020. Na ostateczną decyzję w tej sprawie przedsiębiorcy muszą jeszcze zaczekać.

Prowadzisz firmę w Norwegii i chcesz przesunąć termin złożenia zeznania podatkowego do 20 sierpnia 2021? Zgłoś się do nas, pomożemy w złożeniu stosownego wniosku w tej sprawie.