Skip to main content

Czas mija nieubłaganie gdy dobrze się bawimy albo… mamy do zrobienia rozliczenie podatkowe. Nie czekajcie do ostatniej chwili, to się po prostu nie opłaca.

Termin składania zeznań podatkowych w Norwegii zbliża się nieubłaganie. Już za 3 dni, 30 kwietnia, norweski urząd skarbowy uzna rozliczenia wstępne, jakie nie zostały skontrolowane i odesłane przez podatników, za zaakceptowane. Osoby, które nie wprowadziły do zeznania ewentualnych poprawek lub ulg, będą musiały poczekać na skatteoppgjør, aby dokonać korekty.

Termin złożenia zeznania podatkowego w Norwegii można przesunąć o miesiąc, ale należy w tym celu złożyć wniosek do urzędu. Klientom, którzy zgłaszają się do nas w ostatnich dniach rozliczeń i opłacają złożenie zeznania, przedłużamy termin gratis (czyli składamy stosowny wniosek do urzędu). Przedłużenie terminu nie ma żadnych negatywnych skutków, a pozwala na skontrolowanie zeznania bez zbędnego pośpiechu.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą również mogą wystąpić o przedłużenie terminu złożenia zeznania z 31 maja na 20 sierpnia.

Przedłużenie terminu złożenia zeznania podatkowego nie oznacza, iż podatnik musi czekać dodatkowy miesiąc na wynik rozliczenia. Zeznanie z przedłużonym terminem można równie dobrze złożyć w pierwszych dniach maja i otrzymać wynik po około dwóch tygodniach.

Zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych biur.