Skip to main content

W ostatnich tygodniach wiele norweskich banków wymaga od klientów osobistego potwierdzenia swojej tożsamości. Dla osób mieszkających w Polsce, które pobierają świadczenia z NAV, bywa to kłopotliwe. Podpowiadamy, jak rozwiązać problem.

W ostatnich tygodniach wielu obcokrajowców posiadających konta w norweskich bankach ma problemy z formalnym potwierdzeniem swojej tożsamości. Raz na jakiś czas banki wymagają, by uaktualnić swoje dane, co niekiedy wymaga osobistego stawiennictwa w oddziale. Dla osób mieszkających w Norwegii nie jest to dużym kłopotem, jednak dla kogoś, kto mieszka w Polsce i na przykład pobiera rentę emeryturę z Norwegii, taka podróż bywa problematyczna.

Przeczytaj również OTWARCIE KONTA W NORWESKIM BANKU 

Warto wiedzieć, że w przypadku NAV, nie trzeba koniecznie posiadać konta w Norwegii. Kiedy beneficjent świadczenia z NAV zmienia konto do wypłat, powinien o tym jak najszybciej poinformować urząd, aby uniknąć opóźnień w przelewach. Można to zrobić również z Polski, podając polskie konto. Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa w Norwegii, by otworzyć nowe konto w norweskim banku. Zwykle NAV wypłaca ewentualnie zaległe świadczenie już w pierwszym dniu roboczym po podaniu nowego numeru konta.

Masz problemy ze zmianą konta do wypłat z NAV? Zgłoś się do nas, pomożemy ci to załatwić! Cennik naszych usług możesz znaleźć TUTAJ.