Skip to main content

Chcesz zmienić norweski d-nummer na stały? Masz kłopoty z aplikacją MinID? A może potrzebujesz odbyć kontrolę tożsamości, bo twój tymczasowy numer personalny przestał być aktywny?  

W Norwegii niemal wszystkie ważne sprawy urzędowe można załatwić przez internet, wystarczy tylko posiadać bezpieczny dostęp do swojego elektronicznego ID. Co łatwo powiedzieć, to w praktyce czasem trudniej zrobić. Bywa, że trzeba się umówić na wizytę kontroli tożsamości w urzędzie, aktywować numer personalny na nowo, zalogować się przez system, który znacząco się zmienił od czasu, gdy po raz ostatni z niego korzystaliśmy… Co wtedy?  

W takim wypadkach chętnie przychodzimy klientom z pomocą. Nasze konsultantki są z tematyką na bieżąco, bo każdego dnia załatwiają w Norwegii sprawy urzędowe wymagające logowania się do różnych serwisów. Pomagamy klientom między innymi w: 

– zmianie tymczasowego D-nummeru na stały norweskie numer personalny; 

– umówieniu wizyty kontroli tożsamości w urzędzie; 

obsłudze aplikacji MinID. 

Od 2017 r. numer tymczasowy w Norwegii, czyli D-nummer, jest aktywny przez 5 lat. Nieaktywny D-nummer nie oznacza, że został on skasowany z systemu lub jest błędny, a jedynie, że minęło 5 lub więcej lat od dnia jego przydzielenia. Można go ponownie aktywować. Aby to zrobić, należy stawić się na kontrolę tożsamości w najbliższym norweskim urzędzie skarbowym świadczącym taką usługę i aplikować o aktywowanie numeru. 

Nie wiesz, do czego zacząć i jak udowodnić w wirtualnej, urzędniczej rzeczywistości, że ty to naprawdę ty? Zgłoś się do nas, pomożemy ci na nowo stać się sobą!