Skip to main content
search
0

Zyskaj dostęp do publicznych serwisów w Norwegii zanim będzie za późno, nie przegap zmian w sposobach logowania się!

Od 16 stycznia w Norwegii nie będzie możliwe logowanie się pin kodami MinID przesłanymi w liście. Użytkownicy, którzy będą chcieli zalogować się do Altinn za pomocą MinID, muszą korzystać z kodów jednorazowych przesyłanych za pośrednictwem wiadomości SMS lub z nowej aplikacji MinID. Inne formy logowania, takie jak BankID czy Buypass, dają również możliwość zalogowania sie do Altinn. Jeśli w najbliższym czasie nie planujesz podroży do Norwegii, a wcześniej juz zmawiałeś Buypass, możemy go dla Ciebie na nowo zamówić do Polski.

Buypass z Polski możesz w naszym sklepie zamówić klikając TUTAJ.

Buypass z Norwegii możesz w naszym sklepie zamówić klikając TUTAJ.

Aplikacja zamiast listu

Pamiętaj, jeśli nie ustalisz nowej formy logowania i nie sprawdzisz poprawności danych do 16 stycznia, ryzykujesz utratę możliwości zalogowania sie do Altinn za pomocą MinID. To może spowodować praktyczne trudności na przykład przy składaniu zeznania podatkowego.

Dlaczego zrezygnowano z używania PIN kodów do MinID z listu? Takie kody nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, więc norweskie władze zrezygnowały z tej formy logowania. Od 3 października 2022 nie wysyłano już pin kodów w formie papierowej do użytkowników, a w zamian za to nowi użytkownicy otrzymują MinID Aktiveringsbrev, potrzebny do utworzenia konta w aplikacji.

Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule Duże zmiany w MinID.

Informacje praktyczne:

Posiadałeś ważny list z kodami PIN? Do 13 listopada 2022 można go było użyć do zarejestrowania nowego użytkownika MinID.

Jeśli chcesz korzystać z Aplikacji MinID lub z kodów przysyłanych poprzez sms, bardzo ważne jest abyś zweryfikował poprawność numeru telefonu oraz adresu mailowego podanego do korzystania z MinID.

Żeby korzystać z kodów pin przesyłanych przez SMS, sprawdź też, czy masz ustawioną tę formę logowania.

O zmianach w BankID pisaliśmy w TYM artykule.

Nasza firma chętnie pomoże Ci w zmianie danych oraz w zweryfikowaniu formy logowania, koszt takiej usługi to 600 nok. Zapraszamy!