Skip to main content

Zadłużenie w Norwegii nie daje Ci spokojnie spać? Obawiasz się zajęcia majątku w Polsce? Pomożemy ci wyjść na prostą! 

Kiedy planujemy przyszłość, zwykle bierzemy pod uwagę głównie pozytywne scenariusze i według tego układamy budżet. Bywa jednak, że w wyniku wypadku, utraty pracy bądź po prostu pecha, sprawy nie układają się po naszej myśli, a finanse zaczynają podupadać. W takiej sytuacji łatwo jest wpaść w spiralę długów. Często chcąc spłacić zobowiązanie wobec jednego wierzyciela, dłużnicy zaciągają zobowiązanie finansowe gdzie indziej, nie bacząc na to, iż tam warunki udzielenia pożyczki są mało korzystne. Nie jest to właściwa strategia i może się skończyć wizytą komornika.  

Dług z Norwegii może być egzekwowany również w Polsce 

Obecnie procedury międzynarodowe pozwalają teraz na szybszy niż wcześniej przepływ informacji finansowych. Długi posiadane w Norwegii są skutecznie egzekwowane w Polsce – norweski urząd zgłasza się do polskiej skarbówki z prośbą o ściągnięcie należności. 

Norweskie urzędy często zgadzają się na negocjacje z dłużnikiem, bo zależy im na odzyskaniu środków, a czas nie gra kluczowej roli. Jeśli mają regularny kontakt z dłużnikiem i widzą jego wolę współpracy przy rozwiązaniu problemu, mogą dostosować warunki spłaty zadłużenia do jego aktualnych możliwości.  

Chcesz rozłożyć dług wobec norweskiego urzędu na raty? Doradzimy Ci, jak to zrobić i pomożemy przygotować odpowiednie pisma. 

Skorzystaj z naszej pomocy 

ATS Pomoc w Norwegii ma kilkunastoletnie doświadczenie w analizie, racjonalizacji i obniżaniu zadłużenia w Norwegii. Skontaktujemy się z komornikiem i pomożemy Ci uregulować zadłużenie bez zajęć komorniczych. Rozłożymy zadłużenie na raty. Przeanalizujemy, czy wszystkie składowe zadłużenia zostały słusznie i właściwie naliczone. Pomożemy ci zmniejszyć dług oraz sporządzić racjonalny plan jego spłaty. Doradzimy Ci, jak powstrzymać procedurę windykacyjną. Z nami krok po kroku pozbędziesz się problemu. Zgłoś się do jednego z naszych biur po analizę zadłużenia dla osób prywatnych.