Skip to main content

Posiadasz zadłużenie wobec NAV i masz problemy z jego spłaceniem? Złóż z nami wniosek o rozłożenie zobowiązania na raty! To prostsze niż się wydaje.

Jeśli masz zobowiązania finansowane wobec NAV lub innych norweskich urzędów, możesz się starać o rozłożenie długu na raty. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na systematyczne gromadzenie środków potrzebnych do wypełnienia zobowiązania finansowego i często bywa najlepszą drogą wyjścia z trudnej sytuacji. Przydaje się między innymi w sytuacji, gdy dług powstał w Norwegii (na przykład trzeba spłacić zaliczkę wypłaconą na poczet zasiłku dla bezrobotnych – takie rozwiązanie NAV oferował podczas pandemii koronwirusa, gdy okres procedowania wniosków się wydłużył), a ty wróciłeś do Polski, gdzie Twoje miesięczne dochody są mniejsze niż w Norwegii.

Nie wszystkie sytuacje w życiu da się przewidzieć. Kiedy planujemy przyszłość, zwykle bierzemy pod uwagę głównie pozytywne scenariusze. Bywa jednak, że w wyniku wypadku, utraty pracy bądź po prostu pecha, sprawy nie układają się po naszej myśli, a domowy budżet zaczyna podupadać. W takiej sytuacji łatwo jest wpaść w spiralę długów. Często chcąc spłacić zobowiązanie wobec jednego wierzyciela, dłużnicy zaciągają zobowiązanie finansowe gdzie indziej, nie bacząc na to, iż tam warunki udzielenia pożyczki są mało korzystne. Nie jest to właściwa strategia i może się skończyć wizytą komornika.

Norweskie urzędy często zgadzają się na negocjacje z dłużnikiem, bo zależy im na odzyskaniu środków, a czas nie gra kluczowej roli. Jeśli mają regularny kontakt z dłużnikiem i widzą jego wolę współpracy przy rozwiązaniu problemu, mogą dostosować warunki spłaty zadłużenia do jego aktualnych możliwości.

Chcesz rozłożyć dług wobec norweskiego urzędu na raty? Doradzimy Ci, jak to zrobić i pomożemy przygotować odpowiednie pismo. Będziemy też monitorować rozwój sprawy, abyś miał kontrolę nad swoimi finansami. Z długów można wyjść i warto to zrobić bez zbędnego ryzyka.

Skontaktuj się z jednym z naszych biur i uzyskaj profesjonalną pomoc.

Usługę możesz zamówić równiez bezpośrednio w naszym sklepie online.

ROZŁOŻENIE DŁUGU WOBEC URZĘDU NA RATY

ROZŁOŻENIE DŁUGU WOBEC OSOBY PRYWATNEJ NA RATY