Skip to main content

Jak informuje Ryanair na swojej stronie, już od 1 lipca zostanie przywrócone 40% lotów. 

Załoga oraz pasażerowie będą przebywać w maseczkach, przed wejściem na pokład każdy będzie miał mierzoną temperaturę.  

Ryanair uchodzi za niskokosztową linię lotniczą nr 1 w Europie. Ogłosiła iż od 1 lipca tj. od środy zostaną przywrócone loty pod warunkiem wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach. Ryanair ma w swoich planach wykonywać prawie 1000 lotów dziennie, przywracając 90% tras.

Wszystkie trasy, częstotliwość, rozkład lotów oraz promocję można znaleźć na stronie Ryanair. Od czasu ograniczenia lotów przez pandemię, Ryanair obsługuje mniej tras, dzienny rozkład to 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europy. Najważniejszym celem Ryanair jest przywrócenie lotów, na jak największej liczbie swoich tras, a niestety te o największej częstotliwości nie są obsługiwane.

Ryanair zachęca swoich pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19. Jak można wyczytać z ich strony chodzi o ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, nacisk jest również kładziony na odprawy online, zapisywanie kart pokładowych na smartfonach, a także noszenie maseczek (przez cały czas podróży) czy przechodzenie przez pomiar temperatury. Jak podaje firma Ryanair, ich samoloty są wyposażone w filtry HEPA (są one stosowane między innymi na oddziałach szpitalnych), wszystkie powierzchnie w samolocie będą dezynfekowane co noc.

Najważniejsze jest noszenie maseczek i mierzenie temperatury, jak również zachowanie dystansu społecznego na lotnisku, aby można było latać. Jeśli chodzi o rozmieszczenie pasażerów w samolocie, ten dystans będzie również stosowany, ale tylko tam, gdzie jest to możliwe. Jak podkreśla Ryanair na pokładzie będą serwowane tylko paczkowane przekąski i napoje, za które będzie można dokonać płatności jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalet będą zabronione, dostęp do nich będzie udostępniony jedynie indywidualnym pasażerom na żądanie.

Ryanair również od swoich pasażerów będzie wymagał wypełnienia danych o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane odpowiednim władzom poszczególnych krajów UE.