Skip to main content

Linie lotnicze Norwegian zredukowały liczbę planowanych lotów zagranicznych w kwietniu oraz maju.

Norweskie tanie linie lotnicze Norwegian ponownie redukują liczbę planowanych lotów zagranicznych w związku z niepewnością co do możliwości podróżowania po Europie. Wielu pasażerów, którzy już mieli zarezerwowane w tym czasie loty, otrzymało powiadomienia o odwołaniu podróży. Norwegian oferuje w takim wypadku możliwość zmiany rezerwacji na późniejszy termin lub zwrot wpłaconych środków.

Jeszcze w zeszłym tygodniu linie lotnicze Norwegian informowały o rychłym powrocie na europejskie niebo. Niestety, ostatnie wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19 szybko ostudziły zapał. Norweski rząd nadal stanowczo odradza podróże zagraniczne niewynikające z wyższej konieczności i znacząco ogranicza możliwość przyjazdu do Norwegii tym, którzy nie są tu na stałe zameldowani. Ostrożne szacunki mówią o tym, że możliwości wznowienia swobodnego podróżowania po Europie można się ewentualnie spodziewać dopiero od końca maja.

Z związku z ograniczeniami w podróżowaniu linie lotnicze Norwegian od miesięcy zmagają się z potężnym kryzysem finansowym. W celu uniknięcia bankructwa firma przechodzi znaczną reorganizację, ale jak zapewnia, zmiany nie odbiją się na komforcie pasażerów.