Skip to main content

Dobra wiadomość dla osób podróżujących z Pomorza Zachodniego do Norwegii! Linie lotnicze Norwegian wznawiają połączenie lotnicze pomiędzy Portem Lotniczym Szczecin-Goleniów a Gardermoen w Oslo.

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów to dziewiąte pod względem wielkości lotnisko w Polsce z terminalem o przepustowości miliona pasażerów rocznie. Niestety, nie miał w ostatnich latach dobrej passy. W czasie pandemii koronawirusa ruch lotniczy znacząco się zmniejszył, a potem niemal ustał. Jeszcze w latach 2017-2019 obsługiwano tam blisko 600 000 pasażerów rocznie. W ciągu dwóch ostatnich lat liczba pasażerów na lotnisku w Szczecinie nawet nie zbliżyła się nawet do 200 000, zagraniczni przewoźnicy ograniczyli lub zawiesili większość połączeń. Linie Ryanair zredukowały połączenia do Wielkiej Brytanii, niemal ustały też loty do Norwegii oferowane przez dwóch przewoźników.

Loty do Oslo od 4 czerwca

W ostatnich miesiącach sytuacja wreszcie zaczęła się poprawiać. Kolejne linie lotnicze zapowiadają powrót starych tras, wycofanych w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu ograniczeń w podróżach międzynarodowych.

Tanie norweskie linie lotnicze Norwegian również ogłosiły powrót do Szczecina. Od 4 czerwca samoloty do Oslo mają kursować dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Na tę chwilę bilet w dwie strony (bez bagażu lub dodatkowych usług) kosztuje tylko 253 złote.

Lotnisko w Szczecinie to ważny punkt połączenia z Norwegią. Linie WizzAir mają tam połączenia do Bergen, Oslo-Torp oraz Stavanger.

Port lotniczy w Szczecinie przewiduje, że w 2022 r. powinien obsłużyć ponad 400.000 pasażerów.

Norweskie linie Lotnicze Norwegian oferują połączenia między innymi z Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz Wrocławia.