Skip to main content

Dziś w nocy przyszły dodatnie wyniki badań pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce – poinformował w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pacjent ten przebywa w szpitalu🏥 w województwie lubuskim, w Zielonej Górze. Z informacji wynika, że czuje się dobrze.
Szef resortu zdrowia zawiadomił, że mężczyzna, u którego stwierdzono przypadek koronawirusa, przyjechał z Niemiec 🇩🇪 – Jeśli chodzi o procedury, nic się nie zmieniło. Jak dostajemy informację o wysokim ryzyku zachorowania, wszystko traktujemy tak samo – kontynuował minister. Szumowski apelował, aby „zachować zdrowy rozsądek, spokój”. – Mówiono, że prędzej czy później się pojawi i tak się stało. Wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentem zostały objęte kwarantanną domową i są objęte nadzorem służb sanitarnych 👩‍⚕️👨‍⚕️
Minister zdrowia przekazał, że obecnie w całym kraju 68 osób jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem koronawirusa. Około 500 zostało poddanych kwarantannie. Od razu dodał, że te liczby mogą się zmienić z dnia na dzień. W ostatnim czasie liczba osób poddanych kwarantannie rosła, mniej pacjentów jest za to izolowanych w szpitalach.
Na całym świecie potwierdzono ponad 93 tysiące przypadków zakażenia koronawirusem: 80 tysięcy w Chinach, około 5400 w Korei Południowej i ponad 2500 we Włoszech, gdzie zmarło już 79 osób. Włochy są trzecim największym zgromadzeniem koronawirusa na świecie.
Nie panikujmy – uważajmy na siebie i bliskich ❤️