Skip to main content

Sprawdź, czy warto zmienić sposób rozliczania się z podatku w Norwegii. Kildeskatt można zmienić na przykład na status pendler.

Pragniemy Państwu przypomnieć, że karta podatkowa kildeskatt, którą niektórzy podatnicy dostali jako podstawę do pobierania podatku w roku 2020, nie przekreśla możliwości rozliczenia się ze Skatteetaten w normalnym trybie.

Urząd  wciąż jeszcze umożliwia zmianę sposobu naliczenia podatku za rok 2020 oraz 2019 i rezygnację z kildeskatt. Należy to zrobić poprzez wysłanie specjalnego zgłoszenia do urzędu skarbowego.

Po zgłoszeniu podatnik w ciągu kilku lub kilkunastu dni otrzymuje od urzędu skarbowego potwierdzenie realizacji zgłoszenia. Otrzymuje także swoje wstępne rozliczenie na Altinn, na którym może wprowadzić przysługujące mu odpisy.

Przypominamy, że zawsze warto sprawdzić opłacalność posiadania kildeskatt, ponieważ z naszych kalkulacji wynika, że w większości przypadków posiadanie kildeskatt jest dużo mniej korzystne od rozliczenia np. w statusie pendler.

Pamiętajcie, że nasza firma posiada w swojej ofercie usługę sprawdzenia opłacalności karty podatkowej 25%. Warto  wykonać taką kalkulację i sprawdzić czy forma opodatkowania podatkiem liniowym 25% jest opłacalna czy nie.

Zapraszamy do naszych biur i do kontaktu z konsultantkami, które odpowiedzą na wszystkie pytania.