Skip to main content

Agencja prasowa Routers dnia 6 kwietnia 2020 podała, że rząd Czech, Austrii i Danii myślą o złagodzeniu restrykcji wprowadzonych w związku z koronawirusem, 😷 jeśli w kolejnych dniach liczba stwierdzonych nowych przypadków się ustabilizuje.

Czechy jako jeden z pierwszych krajów ogłosił w marcu stan nadzwyczajny i nałożył ostre ograniczenia w poruszaniu się, kiedy liczba potwierdzonych zakażeń niebezpiecznie zbliżała się do 200.
Przekazane dane z ostatnich dni wskazały na jednocyfrowy wzrost nowych przypadków 👥 zakażeń w ujęciu procentowym. W poniedziałek 6 kwietnia łączna liczba zakażonych w Czechach wynosiła 45921 osób.

Minister zdrowia czeskiego rządu Adam Wojtech stwierdził, że jeśli trend się utrzyma, umożliwi to rządowi wydanie zgody na otwarcie kolejnych sklepów, a także rozważyć wydanie pozwoleń na uprawianie 📑 niektórych sportów w plenerze.

Niestety minister zdrowia zaznaczył, że nie nastąpi to szybko. Każde poluzowanie ograniczeń, wymaga około dwutygodniowych ocen jego skutków. 🗣 Każde wycofanie się z ograniczeń będzie wymagało dodatkowych testów, by stwierdzić, na ile koronawirus 🦠 jest rozpowszechniony w populacji.

O przygotowaniach do wycofania się z części restrykcji poinformowała też Austria i Dania. Kraje te, dokonać tego chcą po świętach Wielkanocnych.
Mamy nadzieję, że to dobre decyzje. 🤔
A Wy, jak sądzicie?

👉 Jesteś związany z tematem artykułu?
👉 Masz pytanie, bądź problem, w którym możemy pomóc?
👉 Napisz do nas!