Skip to main content

Choroba, trzeba pójść na zwolnienie!

Zachorowałeś? Uległeś wypadkowi? To czas, aby zadbać o szybki powrót do zdrowia. My zajmiemy się za ciebie koniecznymi formalnościami w Norwegii. Tylko do 30 czerwca wnioskując o zasiłek chorobowy z naszą pomocą otrzymasz 300 NOK rabatu.

Nikt nie lubi być chory i prawie nikt nie lubi formalności administracyjnych. Dla nas te drugie to nie problem! Od ponad piętnastu lat pomagamy Polakom w Norwegii w załatwianiu spraw urzędowych. Jedną z najczęściej wybieranych przez naszych klientów usług jest pomoc w dopełnieniu formalności przy zasiłku chorobowym.

Świadczenie chorobowe – najważniejsze informacje

Sykepenger, czyli zasiłek chorobowy w Norwegii, to wsparcie finansowe, które można uzyskać z powodu utraty dochodów, spowodowanych m.in. długotrwałą chorobą bądź urazem. Zasiłek chorobowy w Norwegii to świadczenie mające zastąpić dochód z pracy w przypadku, gdy stan zdrowia pracownika tymczasowo nie pozwala na kontynuowanie obowiązków zawodowych.

Świadczenie chorobowe należy się wszystkim osobom będącym członkami norweskiego systemu ubezpieczeń społecznych, które w Norwegii przepracowały przynajmniej 4 tygodnie. Osobne zasady dotyczą osób prowadzących działalność gospodarczą oraz freelancerów.

Do świadczenia zasiłku chorobowego na norweskich warunkach mamy prawo także podczas czasowego pobytu poza Norwegią. Oznacza to, że jeśli pracownik przebywa w Polsce podczas zwolnienia lekarskiego, musi przesłać stosowną dokumentację do norweskiego oddziału NAV dla obcokrajowców.

Za pierwsze 16 dni zwolnienia chorobowego płaci pracodawca, za kolejne NAV. W Norwegii respektuje się zwolnienia pochodzące z zagranicy, jednak wysyłanie takowych powinno się odbywać zgodnie z ustalonymi regułami. Istnieje również możliwość przeniesienia leczenia z Norwegii do Polski. Wysokość wypłacanego zasiłku chorobowego w Norwegii powinna odpowiadać dochodowi pracownika, który uzyskał bezpośrednio przed udaniem się na zwolnienie.

300 NOK rabatu

Tylko do 30 czerwca mamy dla klientów potrzebujących pomocy z załatwieniem formalności dotyczących zasiłków chorobowych specjalną ofertę. Wystarczy, ze podczas zamawiania usługi (mailowo, telefonicznie bądź osobiście) podasz kod CHOROBOWE300, a otrzymasz rabat na usługę w wysokości 300 NOK. Powierz swoje sprawy w nasze ręce, a sam w spokoju wracaj do zdrowia!