Skip to main content

Po ogłoszeniu przez rząd norweski listy krajów z zielonej listy, narodziły się pytania dotyczące transportu do kraju fiordów.

Przejeżdżając przez wyznaczone terytoria, w których nadal obowiązuje kwarantanna musimy zachować szczególne środki ostrożności. 

SZWECJA

Wolno podróżować samochodem z Polski do Norwegii przez terytorium Szwecji bez obowiązku kwarantanny. Trzeba tylko pamiętać, że nie wolno w takim wypadku nocować na terenie Szwecji, trzeba zachować zasady higieny i obrać najkrótszą trasę. Te zasady nie dotyczą regionów: Blekinge, Kronoberg i Skåne, które objęte są zasadami swobodnego podróżowania od 15 lipca.

Wolno podróżować z Finlandii do Szwecji promem a następnie samochodem przez Szwecję do Norwegii bez obowiązku kwarantanny. Należy wybrać najkrótszą drogę i zachować zasady higieny.

DANIA

Wolno podróżować samochodem z Norwegii przez Szwecję do Danii. Należy podróżować najkrótszą drogą i zachować zasady higieny.

FINLANDIA

Nie wolno podróżować przez Szwecję z Norwegii do Finlandii samochodem – dotyczy podróży urlopowych.

Podróżujący służbowo z Finlandii do Norwegii przez Szwecję samolotem są objęci obowiązkową kwarantanną. Pozostałe osoby będą miały odmowę wjazdu do Norwegii.