Skip to main content

Dla wielu rodziców, których dzieci uczęszczają do placówek edukacyjnych jest to bardzo trudny okres. Rząd wyszedł naprzeciw opiekunom dzieci, które uczęszczają do norweskiego przedszkola i szkoły oraz zaproponował, że od 1 lipca odnawia limit dni opieki nad dzieckiem (omsorgsdager).

Co to oznacza❓ Jeżeli rodzic zmuszony był do wykorzystania wszystkich dni podczas pandemii, od 1 lipca będzie mógł wykorzystać je na nowo 🙃

Nowe przepisy mają zapewnić rodzicom dodatkowy limit roczny dni opieki nad dziećmi możliwy do wykorzystania od 1 lipca do 31 grudnia 2020. Przypominamy, że jest to 10 dni na jedno dziecko lub 15 dni dla rodziców posiadających troje dzieci. Natomiast rodzice, którzy nie mogą posłać dziecka do przedszkola z uwagi na szczególne zalecenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się zachorowań na COVID 19 będą mieć prawo do nieograniczonej ilości dni opieki do końca 2020 r. Na tę chwile jest to propozycja rządu, zmiany nie są zatwierdzone. Poinformujemy Państwa niezwłocznie jak nowe przepisy wejdą w życie.

Miłego poniedziałku 🌞