Skip to main content

Jeśli nie uwzględniłeś w rocznym zeznaniu podatkowych wszystkich należnych Ci ulg albo odkryłeś inny rodzaj błędu, możesz złożyć elektronicznie korektę swojego zeznania i dzięki temu uzyskać cały należny Ci zwrot.  

Złożenie korekty rocznego zeznania podatkowego w Norwegii wymaga skorzystania z elektronicznego formularza. Korektę można składać do trzech lat wstecz. Oznacza to, że do końca grudnia tego roku można jeszcze odzyskać zaległy zwrot za rok 2020. Więcej czasu jest na złożenie korekty zeznań za lata 2021-2022. Staranie się o korektę podatku za lata wcześniejsze objęte jest inną procedurą i w praktyce nie zawsze bywa skuteczne.  

Korektę za pomocą endringsmeldingen mogą składać osoby prywatne, emeryci oraz firmy jednoosobowe. Spółki muszą w tym celu składać nowe zeznanie.  

Bardzo ważna część składania korekty to uzasadnienie, dlaczego ją składamy. Nie wystarczy zmiana danych liczbowych na nowe, trzeba do tego posiadać odpowiednie uzasadnienie. Można na przykład wyjaśnić, że wcześniej nie posiadało się wiedzy o konkretnej uldze podatkowej albo nie miało odpowiedniej dokumentacji. Zmiana niektórych podpunktów jest automatycznie powiązana z koniecznością złożenia załączników potwierdzających prawo do dokonania korekty.  

Jeśli korekta zostanie uznana, norweski urząd skarbowy prześle podatnikowi nowy wynik rozliczenia oraz należny mu zwrot podatku na konto.  

ATS Pomoc w Norwegii zapewnia kompleksową obsługę w zakresie składania korekt rozliczeń podatkowych. Zgłoś się do nas, a: 

  •  – zweryfikujemy Twoje rozliczenia roczne za poprzednie lata i sprawdzimy, czy nie przysługuje Ci dodatkowy odpis, 
  • – przygotujemy i wyślemy w Twoim imieniu wniosek o zwrot, 
  • – przetłumaczymy pismo otrzymane w odpowiedzi na Twój wniosek i, jeśli będzie taka potrzeba, skontaktujemy się telefonicznie z norweskimi urzędnikami (po uzyskaniu od Ciebie pełnomocnictwa. 

Obsługujemy również Klientów firmowych. Pomożemy Ci uporządkować dokumentację, złożyć wniosek o anulowanie kar i odsetek oraz przejmiemy na siebie korespondencję z urzędami. Uslugę możesz też zamówić bezpośrednio w sklepie online.