Skip to main content

Senja – mniej znana wyspa w Norwegii, która zachwyci wymagającego podróżnika

Bardzo często dzieje się tak, że mamy wrażenie, że wszystkie ciekawe miejsca na świecie zostały już odkryte, a my, zapaleni turyści, odwiedzamy te najbardziej popularne. Okazuje się jednak, że walory turystyczne, jakie oferuje nam wyspa Senja, zostały docenione przez turystów stosunkowo niedawno.

Jest to miejsce, w którym znajdują się liczne plaże i pokryte śniegiem góry rozpościerające się na horyzoncie. Wyspa jest na tyle ciekawym miejscem, że podczas podróży spotykamy na swojej drodze wioski rybackie – nie ma tu śladu wielkich aglomeracji, a ukształtowanie terenu i jego położenie względem Bieguna Północnego sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do oglądania zorzy polarnej.

Senja, Norwegia – atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Ta malownicza wyspa o raczej srogim i zimnym klimacie to miejsce, w którym popija się herbatę z termosu na Bergsbotn Utsiktsplatform, wysokiej na 44 metry platformie widokowej umiejscowionej nad przepaścią. W tej niezwykłej podróży czeka na nas wiele niespodzianek i każdy entuzjasta wycieczek znajdzie tam coś dla siebie.

Planujesz urlop, a wyspa Senja to dla Ciebie wymarzone miejsce odpoczynku? Koniecznie przeczytaj: https://www.pomoc-w-norwegii.com/urlopy-w-norwegii/.

Wyposażeni w namiot, rakiety śnieżne i narty możemy poczuć wolność i pozwolić sobie na chwilę relaksu w czasie śnieżnych wędrówek. Poniżej przedstawiamy najciekawsze (według nas) miejsca, które skrywa przed nami Senja. Norwegia to Państwo wielu tajemnic, którymi pragniemy się podzielić!

Senja – Narodowy Szlak Turystyczny

Na długą podróż szlakiem turystycznym najlepiej jest wybrać się z dobrze wyposażonym plecakiem i mapą. Ta opcja umożliwia turystom oglądanie wspaniałych miejsc, które zostają w pamięci na całe życie. Pasmo górskie Okshornan zwane przez Norwegów Zębami Diabła to miejsce, na które natrafimy podczas naszej podróży. Odbijające się w tafli wody góry to widok, który przyciąga turystów z całego świata.

Podróżując dalej wzdłuż szlaku odnajdziemy plażę Ersfjord, z której można podziwiać bezkres oceanu – takie widoki pamięta się niezwykle długo, szczególnie jeśli podziwiamy tam zachód słońca lub zorzę. To fantastyczne miejsce, aby zatrzymać się na dłużej, rozbić namiot, rozpalić ognisko i odpocząć od całego świata. Na plaży znajduje się lokalna atrakcja – jest to złota toaleta, która wygląda osobliwie i ciekawie.

Senja – park trolli

Norwegowie wierzą w istnienie magicznych istot takich jak gnomy, wiedźmy czy trolle – te ostatnie zasłużyły nawet na specjalne miejsce na wyspie, ponieważ według lokalnych legend wyspa Senja była zamieszkiwana przez te istoty, które porywały bawiące się zbyt blisko brzegu dzieci.

Nie wiemy, czy legenda jest prawdziwa, ale na wszelki wypadek oferujemy Państwu pomoc na terenie Norwegii w każdej sytuacji: https://www.pomoc-w-norwegii.com/uslugi-niestandardowe/.

Park trolli powstał w 1993 roku, obrazując turystom legendarne istoty. Bez obaw – są to jedynie figurki. Na szczególną uwagę zasługuje największy troll na świecie, który mierzy 17,69 metra, a jego żona ma równie imponujący „wzrost” – 14 m.. Bez wątpienia jest to miejsce, w którym warto pozostać na dłużej i zrobić kilka ciekawych zdjęć. Uwaga! Nie zaleca się karmienia i głaskania trolli, gdyż w każdej chwili mogą się obudzić!

Senja – Norweski Park Narodowy (Ånderdalen Nasjonalpark)

Jest to miejsce, w którym panuje pełna swoboda – w przeciwieństwie do Parków Narodowych w Polsce nie ma tutaj szlaków turystycznych, a jedynym ograniczeniem jest zakaz niszczenia przyrody. Nie zabrania się jednak łowić ryb, zrywać roślin czy rozpalać ognisk, korzystając ze znalezionego, suchego drewna. To doskonałe miejsce, aby urządzić sobie mały obóz przetrwania.

Przemierzając Norweski Park Narodowy można poczuć się odciętym od świata, a jedynym naszym towarzyszem jest dobrze wyposażony plecak. Mogą przydać się rakiety śnieżne i narty, które pomagają w sprawnym przemieszczaniu się po tych surowych, ale niezwykle pięknych terenach.

Potrzebujesz świadczenia urlopowego w Norwegii? Przeczytaj: https://www.pomoc-w-norwegii.com/swiadczenia-urlopowe-w-norwegii/.

Senja – Norwegia i jej tajemnice. Co jeszcze warto zobaczyć na wyspie?

Istnieją jeszcze inne miejsca, które bez wątpienia zasługują na uwagę turysty. Są to między innymi:

  • Wysepka Husøya – piękne miejsce, w którym można skosztować ryb wędzonych przez lokalnych rybaków.
  • Tungeneset – punkt widokowy, z którego można obserwować najpiękniejsze norweskie szczyty.
  • Bergsbotn Utsiktsplatform – wspomniany przez nas już wcześniej punkt widokowy.
  • Szczyt Sukkertoppen – idealny dla zaawansowanych turystów szukających wrażeń.

Mamy nadzieje, że odsłoniliśmy przed Wami kilka tajemnic i chociaż odrobinę otworzyliśmy oczy na piękno, które jest wszechobecne na tej lodowej wyspie. Podróż do tego niesamowitego miejsca będzie ciekawym doświadczeniem, które zostanie w pamięci na całe życie.