Skip to main content

Zamiast zostawiać trudne sprawy na ostatnią chwilę, najlepiej załatwić je od razu, by już potem się nimi nie trapić. W tym roku przygotuj się do rozliczenia podatkowego zanim zrobią to inni. 

7 marca Urząd Podatkowy w Norwegii, czyli Skatteetaten, zacznie rozsyłać wstępne rozliczenia podatkowe za rok 2023. Czasu na wypełnienie zeznania podatnicy mają dużo, ale nigdy za dużo, szczególnie, jeśli odkładają to na później. Z doświadczenia wiemy, że zainteresowanie rozliczeniami podatkowymi jest największe w ciągu ostatnich kilku dni przed upływem terminu. Pod presją czasu trudno jest skompletować odpowiednie dokumenty albo uzbroić się w wiedzę dotyczącą na przykład odliczeń podatkowych, szczególnie, jeśli rozliczać się trzeba jednocześnie w dwóch krajach i odpowiednio te procesy zsynchronizować.  

Wiele osób osiągających dochody w Norwegii ma również obowiązek składania zeznania podatkowego w kraju rodzinnym. W Polsce wypełniony e-PIT należy dostarczyć do e-Urzędu Skarbowego najpóźniej do: 28 lutego 2024 roku (PIT-16, PIT-16A) i 30 kwietnia 2024 roku (PIT 28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39). 

Z podatkami nie warto czekać na ostatnią chwilę, bo może ona nie wystarczyć i trzeba będzie wykonywać dodatkowe czynności, aby w ogóle wykonać rozliczenie.  

Przygotuj dokumenty i rozlicz się z nami 

Przygotuj swoje dokumenty już dzisiaj i wyślij je do naszych konsultantów. Usługę wykonania rozliczenia możesz zamówić nie czekając na marzec. Dzięki temu będziesz pierwszy w kolejce do rozliczenia, a my będziemy mieli czas, aby sprawnie przeprowadzić Cię przez wszystkie procedury i odpowiedzieć na Twoje pytania. Zadbamy o to, aby: 

Twój zwrot podatku był możliwie jak najwyższy 

Jeśli dopiero niedawno zamieszkałeś i podjąłeś pracę w Norwegii, możesz nie być świadomy wszystkich przysługujących Ci ulg podatkowych. Tym samym możesz stracić, rozliczając się z urzędem skarbowym. Zwrot podatku może być solidnym zastrzykiem środków finansowych. Dlatego zgłoś się do nas i nie rezygnuj z przysługujących Ci ulg. 

Cała dokumentacja podatkowa była przygotowana poprawnie 

W przepisach podatkowych łatwo się pogubić, a jeszcze łatwiej o błąd w czasie uzupełniania zeznania, jeśli nie znasz zbyt dobrze języka norweskiego. Między innymi dlatego warto rozliczenie podatków powierzyć specjalistom. Pamiętaj też, że błędy w zeznaniu mogą słono kosztować. 

W naszym zespole znajdują się specjaliści, którzy dokładnie przyjrzą się dostarczonym przez Ciebie dokumentom, wyjaśnią Ci, jak rozliczyć podatek w Norwegii, wskażą, jakie ulgi Ci przysługują i poprawnie uzupełnią Twoje zeznanie. Zaufaj nam i oszczędź sobie nerwów, a otrzymasz należny Ci zwrot podatku! 

Rozliczamy polskich podatników w obu krajach 

Jako jedno z nielicznych biur działających na rynku dbamy o kompleksowe rozliczenie każdego podatnika. Informujemy o obowiązkach, jakie nakłada na niego norweskie i polskie prawo podatkowe. W razie potrzeby pomagamy przy złożeniu obu zeznań, w Norwegii oraz w Polsce. 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie 

Działamy w Norwegii i w Polsce od 2006 roku. Od tego czasu śledzimy na bieżąco wszystkie zmiany w przepisach podatkowych. Kiedy trzeba, sięgamy po informacje do źródeł. Kontaktujemy się z urzędami w Norwegii i w Polsce, aby wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane sprawy. Współpracując z nami jesteś zawsze na bieżąco, my śledzimy zmiany dla Ciebie. 

Możesz na nas polegać 

Wszystkie sprawy prowadzimy zawsze do końca i bierzemy odpowiedzialność za podejmowane działania. Mamy zaimplementowane procedury kontroli prowadzonych postępowań, również podatkowych. Z nami jesteś bezpieczny, podejmując kolejne kroki pozostajemy w kontakcie i pozostajemy do dyspozycji nawet wtedy, gdy sprawa została zakończona. 

Lepiej wcześniej niż za późno 

Co prawda sezon rozliczeń podatkowych zacznie się na dobre dopiero za kilka tygodni, ale u nas przygotowania zaczynają się dużo wcześniej. Zapisz się na wykonanie rozliczenia podatkowego za rok 2023 już teraz i nie martw się sprawami podatkowymi. Już nasza w tym głowa. 

Usługi związane z rozliczeniami podatkowymi dla osób prywatnych możesz znaleźć TUTAJ. 

Więcej na temat rozliczeń podatkowych oraz życia i spraw formalnych w Norwegii możesz się dowiedzieć z naszych podcastów dostępnych między innymi na naszym kanale YouTube