Skip to main content

Norwegia otworzyła swoje granice na wiele europejskich krajów, między innymi Polskę.

Ci z Was, którzy chcieliby skorzystać ze zniesienia obowiązkowej kwarantanny i wyjechać, na pewno zastanawiają się, jakie wymogi higieniczne muszą spełniać hotele, aby jak najbardziej ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa.

  • Ograniczona jest ilość osób mogących przebywać przy wejściu, recepcji, w toaletach i innych miejscach na terenie hotelu, aby zachowany był odstęp jednego metra od innych gości, którzy nie są z tego samego gospodarstwa domowego. We wszystkich punktach ważne jest umożliwienie zachowania higieny rąk. Ponadto wszystkie, często używane punkty kontaktowe powinny być regularnie dezynfekowane.
  • Spa, baseny hotelowe oraz siłownie zostały ponownie otwarte 15 czerwca. Jedynym warunkiem jest zachowanie odległości między użytkownikami, a także wywieszenie informacji o maksymalnej liczbie osób mogących korzystać z atrakcji na raz. Personel ma obowiązek kontrolowania, czy przepisy są przestrzegane.
  • Wydarzenia zorganizowane w miejscach publicznych, jakim są między innymi hotele oraz restauracje, zostały ograniczone do 200 uczestników. Organizatorzy muszą posiadać listę obecnych wraz z ich danymi kontaktowymi, aby w razie ewentualnej infekcji móc pomóc danej gminie. Wszystkie dane powinny być usunięte po 10 dniach. Na organizowane wydarzenia zakaz wstępu mają osoby zarażone koronawirusem. 
  • Powinien zostać zachowany odstęp między uczestnikami oraz udostępnione środki zachowania higieny. Odpowiedzialność za utrzymanie tych zasad ponosi organizator. Definicja wydarzenia jest indywidualna i w razie wątpliwości najlepiej skontaktować się z właściwą gminą.
  • Zalecane jest również rezerwowanie miejsc z wyprzedzeniem, aby hotel mógł lepiej zaplanować i przygotować odpowiednio do ilości osób przebywających w danym dniu. Ponadto każdy pokój powinien zostać zdezynfekowany po wymeldowaniu.

Mamy nadzieję, że pomoże Wam to wybrać odpowiedni hotel, w którym ryzyko koronawirusa zostało ograniczone do minimum. Miłych wakacji!