Bankructwo pracodawcy w Norwegii nie oznacza, że pracownik zostaje bez możliwości otrzymania należnych mu zaległości. Aby otrzymać swoje pieniądze, trzeba o to aplikować. Pomożemy Ci w tym.
W przypadku, gdy norweski pracodawca nie wypłaca Ci pensji bądź feriepenger, bowiem nie jest w stanie tego zrobić z powodu utraty płynności finansowej, powinieneś jak najszybciej aplikować o wypłatę z funduszu przeznaczonego specjalnie na pokrywanie tego rodzaju zaległości.
Kiedy postępowanie upadłościowe firmy, dla której pracowałeś, zostaje otwarte, możesz złożyć wniosek o wyrównanie straty z Lønnsgarntifondet, czyli państwowego Funduszu Gwarancji Wynagrodzeń. Te środki administruje w Norwegii NAV. Ważne jest, aby swoje roszczenia o odzyskanie należności zgłosić w terminie, bo w tych sprawach obowiązuje przedawnienie. Jeśli pracodawca nie ogłasza upadłości, chociaż nie jest w stanie terminowo spłacać zobowiązań wobec pracowników bądź urzędów, to Ty jako pracownik możesz złożyć do sądu rejonowego wniosek o rozpoczęcie procesu upadłościowego. Ta procedura jest ściśle określona przez prawo i wymaga wykonania kilku konkretnych kroków formalnych.
ATS Pomoc w Norwegii ma doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Jeśli masz problem z wyegzekwowaniem należnych Ci pieniędzy od pracodawcy, zgłoś się do nas. Przeanalizujemy Twoją sytuację i doradzimy, jakie kroki są do niej adekwatne. W razie potrzeby pomożemy Ci w komunikacji z pracodawcą oraz złożeniem wniosku do Funduszu Gwarancji Wynagrodzeń. Nie zwlekaj, w kolejce po zaległe należności od byłego pracodawcy stoi zwykle wiele podmiotów, więc warto podjąć formalne działania jak najszybciej.