Skip to main content

Oto, co musisz zrobić, abyś mógł spokojnie poruszać się ulicami tego pięknego kraju.

  1. Należy zarejestrować się jako obywalet EU/EOG w Norweskiej Dyrekcji ds. Imigracji (UDI).
  2. W kolejnym etapie niezbędne będzie wypełnienie wniosku o przemeldowanie. 
  3. Trzeci krok to wizyta w Skatteetaten. Jeśli przeprowadzasz się do Norwegii z rodziną, dotyczy to wszystkich Twoich bliskich.

Jakich dokumentów potrzebujesz:

  • Paszport lub dowód osobisty.
  • Rejestracja wydana przez policję.
  • Umowa zakupu lub najmu mieszkania ważna przez co najmniej 6 miesięcy (jeśli twoja umowa najmu jest starsza niż 3 miesiące, powinieneś przynieść potwierdzenie od wynajmującego, że umowa jest nadal ważna. Jeśli nie masz umowy kupna domu lub najmu, przynieś dokumentację wskazującą, gdzie mieszkasz).
  • Umowa o pracę ważna przez 6 miesięcy lub dłużej *** Jeśli Twoja umowa jest starsza niż 3 miesiące, powinieneś przynieść od pracodawcy potwierdzenie, że umowa jest nadal ważna.
  • Jeśli prowadzisz własną firmę, musisz mieć dokumentację dotyczącą operacji lub dochodów swojej firmy.

Potwierdzenie! Poprzez platformę Altinn lub listownie otrzymasz potwierdzenie, że urząd zarejestrował Twoją przeprowadzkę do Norwegii. Potwierdzenie wysłane pocztą zostanie wysłane na Twój nowy, zarejestrowany adres lub adres do korespondencji. Dlatego pamiętaj, aby oznaczyć na swojej nowej skrzynce pocztowej swoje imię i nazwisko, aby otrzymywać korespondencję.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w tej kwestii, służymy pomocą ! Napisz do nas. Dołożymy wszelkich starań, by Twoje sprawy zostały pozytywnie rozpatrzone 🙂