Skip to main content

Od soboty 7-go listopada w życie wchodzą nowe obostrzenia mające pomóc w walce z rozprzestrzeniającą się pandemią. 

Poniżej przedstawiamy te zmiany:

* Zdalne nauczanie dla klas 1-3 oraz przedłużenie dla klas 4 i wyższych. Nauczyciele mają otrzymać wsparcie finansowe (bon 500pln) dla sfinansowania podstawowych sprzętów pomocnych do pracy zdalnej.

* Wszystkie wydarzenia sportowe bez udziału publiczności.

* Zawieszenie działalności basenów, Aquaparków, siłowni.

* Zamknięcie galerii handlowych (otwarte pozostaną sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi) W sklepach o powierzchni poniżej 100 m2 będzie mogła przebywać 1 osoba na 10m2, w większych sklepach 1 os/ 15m2.

* Czasowe zamknięcie placówek kulturalnych, takich jak kina, teatry, muzea sztuki, galerie sztuki, domy kultury oraz ogniska muzyczne etc.

* Ograniczenie zgromadzeń publicznych do max. 5 osób.

* Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

* W godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku przemieszczanie się osób poniżej 16 r.ż. pod opieką dorosłego.

* Zakaz organizowania imprez i spotkań.

* Zalecenie ograniczenia przemieszczania się osób 70+.

* W kościołach będzie mogła znajdować się 1 os/15m2.

* Zawieszenie działalności sanatoriów.

* W transporcie publicznym zajętych może być 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

Bez zmian pozostają lokale gastronomiczne, w których jest zakaz działalności stacjonarnej z jedyną możliwością wynosów i na dowóz.

Obostrzenia wejdą w życie w najbliższą sobotę 7go listopada i potrwają do 29 listopada. Jeśli sytuacja w naszym kraju nie poprawi się znacząco rząd będzie zmuszony do wprowadzenia lockdown (przy 50 zakażeniach na 100 tys. obywateli), a gdy liczba zakażeń znajdzie się w przedziale 70-75 przypadków ogłoszona zostanie Narodowa kwarantanna z zakazem między innymi przemieszczania się!

Ddbajmy o siebie oraz bliskich. Ograniczmy kontakty do niezbędnego minimum. To od nas zależy, jak szybko wrócimy do naszej, jakże pożądanej obecnie przez nas wielu ⚡️szarej rzeczywistości⚡️.

Dużo zdrowia! ATS Anna Stankiewicz