Skip to main content

Kto nie zdążył zrobić rocznego rozliczenia podatkowego w kwietniu, może to jeszcze zrobić w maju i to bez obawy przed przykrymi konsekwencjami.  

Choć większość osób składa rozliczenia roczne w Norwegii oraz w Polsce przed końcem kwietnia, istnieje też możliwość, by zrobić to w maju. Termin złożenia zeznania podatkowego w Norwegii można przedłużyć z 30 kwietnia do 31 maja. To prosta procedura, która nie ma nieprzyjemnych konsekwencji, nie oznacza na przykład automatycznie otrzymania ewentualnego zwrotu podatku później. Jest wygodna dla wielu osób, między innymi tych, które czekają na wystawienie dokumentu o odsetkach przed zagraniczny bank, bądź z powodu wielu podroży mają kłopoty ze skompletowaniem dokumentacji w kwietniu. 

Również w Polsce można skorzystać z procedury przeznaczonej dla tych osób, które nie zdążyły wcześniej zaraportować swojego rocznego dochodu. Niekiedy jej uruchomienie to konieczność. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy podatnik ma obowiązek poinformowania o dochodach osiągniętych zagranicą, ale tam terminy podatkowe ustawione są inaczej.  

Jeśli zatem nie złożyłeś jeszcze rocznego zeznania podatkowe w Norwegii lub w Polsce, zrób to teraz z naszą pomocą. W maju nie ustajemy w pracy nad podatkami. Pomagamy klientom, którzy wcześniej zapisali się na rozliczenia majowe oraz przyjmujemy nowe zlecenia związane z podatkami. Doradzimy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu międzynarodowych przepisów podatkowych i wysłać zeznania zgodnie z procedurami. Zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych biur bądź odwiedzin w naszym sklepie online