Skip to main content

16 grudnia to dzień, w którym Urząd Skarbowy wysyła podatnikom informacje o wysokości podatku, jaki będzie pobierany w  następnym roku podatkowym. Przypominamy, że tę informację trzeba dokładnie sprawdzić. Zdarza się, że urząd wystawia kartę, która nie do końca jest prawidłowa, tzn. że urząd może naliczyć za mało lub za dużo podatku od naszego dochodu. Wtedy taką kartę należy skorygować, ponieważ podatek powinien być pobierany w prawidłowej wysokości, tak aby podatnik nie musiał ani dopłacać ani też otrzymywać zwrotu podatku w następnym roku.

Osoby posiadające tymczasowy tzw. D numer muszą co roku same zawnioskować o przyznanie karty podatkowej na rok następny. Jeśli tego nie zrobią pracodawca może od stycznia zacząć pobierać 50 % podatku od wynagrodzenia.

Teraz jest najlepszy okres, żeby wystąpić o kartę podatkową na rok 2020. Musi to zrobić każdy kto nie dostał takiej karty oraz także te osoby, które się z nią nie zgadzają i chcą ją skorygować.

Zapraszamy do naszych oddziałów, w których nasi konsultanci doradzą oraz pomogą w złożeniu wniosku o kartę podatkową na rok 2020.