Skip to main content

Gdy zadłużenie w Norwegii nie daje Ci spokojnie spać i obawiasz się zajęcia majątku w Polsce, my pomagamy Ci wyjść na prostą!

Wysoki poziom zadłużenia gospodarstw domowych jest uważany za jeden z największych czynników ryzyka dla norweskiej gospodarki. Mieszkańcy Norwegii mają w porównaniu z innymi mieszkańcami Europy duży poziom zadłużenia. Wynika to głównie z faktu, że jeszcze kilka lat temu kredyty były ogólnie dostępne, a przez ostatnie kilkanaście miesięcy ich oprocentowanie znacząco wzrosło. Wiele osób nie radzi sobie ze spłatą zobowiązań i bywa, że wpada w spiralę długu. Aby tego uniknąć, należy przede wszystkim być w kontakcie z wierzycielami i w miarę możliwości negocjować racjonalnie spłatę długu.

Dług z Norwegii może być egzekwowany również w Polsce

Obecnie procedury międzynarodowe pozwalają teraz na szybszy niż wcześniej przepływ informacji finansowych. Długi posiadane w Norwegii są skutecznie egzekwowane w Polsce – norweski urząd zgłasza się do polskiej skarbówki z prośbą o ściągnięcie należności.

Norweskie urzędy często zgadzają się na negocjacje z dłużnikiem, bo zależy im na odzyskaniu środków, a czas nie gra kluczowej roli. Jeśli mają regularny kontakt z dłużnikiem i widzą jego wolę współpracy przy rozwiązaniu problemu, mogą dostosować warunki spłaty zadłużenia do jego aktualnych możliwości.

Chcesz rozłożyć dług wobec norweskiego urzędu na raty? Doradzimy Ci, jak to zrobić i pomożemy przygotować odpowiednie pisma.

Skorzystaj z naszej pomocy

ATS Pomoc w Norwegii ma kilkunastoletnie doświadczenie w analizie, racjonalizacji i obniżaniu zadłużenia w Norwegii. Skontaktujemy się z komornikiem i pomożemy Ci uregulować zadłużenie bez zajęć komorniczych. Rozłożymy zadłużenie na raty. Przeanalizujemy, czy wszystkie składowe zadłużenia zostały słusznie i właściwie naliczone. Pomożemy Ci zmniejszyć dług oraz sporządzić racjonalny plan jego spłaty. Doradzimy, jak powstrzymać procedurę windykacyjną. Z nami krok po kroku pozbędziesz się problemu. Zgłoś się do jednego z naszych biur po analizę zadłużenia dla osób prywatnych.