Skip to main content

Jeśli masz problem z odzyskaniem należności w Norwegii – skorzystaj z fachowej pomocy. W naszej firmie mamy profesjonalistów od windykacji w krajach skandynawskich. W przypadku ściągania należności od dłużników nie warto czekać zbyt długo. Pomożemy w odzyskaniu wszelkich funduszy.

Chcesz odzyskać swoją należność, ale widzisz przeszkody na swojej drodze?

Skontaktuj się z nami – specjalizujemy się w windykacji w Norwegii. Ściągniemy należności do Twoich dłużników.

Kiedy warto ubiegać się o odzyskanie należności?

Zdarzają się sytuacje, że pracodawcy po zwolnieniu pracownika nie wypłacają należności za ostatnie miesiące bądź należnych feriepenger. Bywa także, że pracownik wykonuje pracę, za którą od kilku miesięcy nie otrzymuje przysługującego mu wynagrodzenia. Czasem bywa też tak, że przedsiębiorcy nie opłacają w terminie należnych faktur. W takich przypadkach należy działać jak najszybciej.

Nie możemy dawać się oszukiwać bądź pozwalać innym na wyzysk. Nieznajomość przepisów prawnych w Norwegii bądź bariery językowe nie powinny tu stanowić problemu. Nasza firma pomoże Ci w odzyskaniu wszystkich należności wraz z odsetkami.

Jak należy postępować z dłużnikiem w Norwegii?

Zgłoś się do nas ze swoim problemem, a my przeanalizujemy sytuację i wybierzemy odpowiedni sposób postępowania z dłużnikiem. Działamy w zgodzie z przyjętym w Norwegii prawem.

W ramach odzyskiwania należności na początku podejmujemy dialog z dłużnikiem, by dowiedzieć się o przyczynach zalegania w płatności. Pomagamy w sformułowaniu ponagleń, które należy przesłać do dłużników. Wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście odnośnie windykacji. Nie pracujemy w oparciu o utarte schematy. Wszystkie sprawy prowadzimy zawsze do końca, a w cenę każdej usługi wliczone jest tłumaczenie pisma zwrotnego z norweskiej instytucji wraz z porada dotycząca dalszych działań.

Wnioski o odzyskanie należności z lønnsgarantidekning

Zajmujemy się również wypełnianiem wniosków do syndyka masy upadłościowej o odzyskanie należności od przedsiębiorstwa, które ogłosiło upadłość. Wypełniamy wnioski „Søknad om lønnsgarantidekning”. Należności wypłacane są przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Płacowych.