Skip to main content

EOR to usługa polegająca na wykonywaniu czynności administracyjnych dla grupy pracowników wysłanych do innego kraju. Jeśli chcesz w prosty sposób zbudować kadrę w Norwegii, załatwimy dla Ciebie formalności.

Delegowanie pracowników z Polski do Norwegii to dobre rozwiązanie zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników. Aby legalnie wykonywać działalność na terenie Norwegii, przedsiębiorstwo musi dopełnić szeregu formalności. Kluczowe jest prawidłowe zgłoszenie każdego kontraktu do norweskiego urzędu skarbowego, a następnie obsługa administracyjna pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ta outsourcingowa, kompleksowa usługa znana jest na rynku jako EOR (Employee of Record). Polega głównie na zleceniu zewnętrznej firmie spraw związanych za zatrudnieniem, wynagradzaniem i rozliczeniem skarbowym pracowników, jednak w jej zakres może wchodzić znaczenie więcej działań. Obsługa kontraktów oferowana przez ATS Pomoc w Norwegii obejmuje szerszy od standardowego zakres usług. Zajmujemy się wszystkimi kwestiami formalnymi – tak, aby nasi Klienci mogli się skoncentrować na przedmiocie kontraktu, a nie na sprawach urzędowych.

Dlaczego warto skorzystać z EOR?

– To rozwiązanie wygodne dla wszystkich stron. Z pracodawcy zdejmuje obowiązek dogłębnego poznania norweskich przepisów, bowiem może się w tej kwestii zdać na nas. Pracownikowi pozwala na szybsze i bardziej efektywne zatrudnienie oraz załatwienie kwestii formalnych.

– Pozwala na oszczędność czasu oraz kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników, co sprawia, że firma może efektywniej się rozwijać.

Jak wygląda obsługa kontraktów polsko-norweskich w ATS?

Klientom, którzy delegują pracowników do Norwegii, zapewniamy kompleksową obsługę. Interdyscyplinarny zespół ATS Pomoc w Norwegii zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi z obsługą kontraktów w zakresach:

– księgowym (rejestracja, składanie niezbędnych wniosków o pozwolenia na działalność, zgłoszenie do urzędu skarbowego, prowadzenie dokumentacji kontraktowej i pracowniczej),

– prawnym – pomagamy rozwiązać ewentualne problemy prawne, weryfikujemy treści umów i kontraktów oraz reprezentujemy Klientów w negocjacjach z kontrahentami, a także przed organami państwowymi w Polsce i Norwegii,

– usług outsourcingowych – z myślą o optymalizacji kosztów zatrudnienia i prowadzenia działalności.

Zapewniamy konsultacje ustne, pisemne, wsparcie w zakresie dokumentacji, audytów i w innych obszarach dotyczących delegacji pracowników. Usługi możesz też zamówić bezpośrednio w naszym sklepie online.