Skip to main content

Minister Handlu i Przemysłu Iselin Nybø oraz Minister Pracy i Spraw Socjalnych Torbjørn Røe Isaksen zapraszają przedstawicieli biznesu na spotkanie w sprawie nowych ograniczeń wjazdu, które rząd ogłosił w środę wieczorem❗

  • Nowe ograniczenia wjazdu są konieczne, aby ograniczyć ryzyko infekcji importowej, ale mają poważne konsekwencje dla niektórych podmiotów w środowisku biznesowym. Zwołałem to spotkanie, aby uzyskać informacje zwrotne i odpowiedzieć na pytania. Zawsze dobrze jest spotkać się, aby porozmawiać o różnych kwestiach, które mogą pojawić się w środowisku biznesowym, oraz o tym, jak możemy sprostać tym wyzwaniom – mówi minister handlu i przemysłu Iselin Nybø.
    W środę rząd ogłosił ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się obywateli EOG. Ograniczenia zasadniczo obowiązują przez ograniczony czas. Nowe przepisy oznaczają, że tylko obywatele EOG, którzy są już rezydentami w Norwegii, będą mieli możliwość wjazdu do Norwegii.
    Zaproszone organizacje:
    Przemysł norweski, małe i średnie przedsiębiorstwa Norwegia (SMB Norway), Rederiforbundet, Maskinentreprenørenes forbund (MEF), Entreprenørforening bygg oglæg (EBA), Dagligvareleverandørenes forening (DLF), NHO Mat og Drikke, NHO Service handel, Virke spożywczy, Leaderke dla Rady ds. Awaryjnych Kryzysów Żywnościowych, przewodniczący Rady ds. Awaryjnych Kryzysów Paliwowych, Szef Rady ds. Awaryjnych Kryzysów Budowlanych.
    Będziemy informować Was na bieżąco ❤