Skip to main content

Mamy koniec listopada a więc wszyscy podatnicy mają już zatwierdzone przez urząd skarbowy rozliczenia podatkowe za rok 2018.

Wg urzędu średnio 8 na 10 podatników otrzymało zwrot podatku  w wysokości 12.800 koron, a 2 na 10 podatników musiało dopłacić 32.000 koron. Tym samym 4,9 miliona podatników wpłaciło 514 miliardów podatku do państwowej kasy.

Pracownicy Skatteetaten przypominają, powołując się na doświadczenia z lat ubiegłych, że mogą zdarzyć się przypadki, gdy wnioskowane przez nas ulgi nie zostały zarejestrowane przez urząd. W takich przypadkach podatnicy maja prawo do skorygowania zeznania podatkowego do 3 lat wstecz, czyli od 2016 roku.  Trzeba wysłać do urzędu korektę zeznania. Dlatego bardzo ważne jest aby sprawdzać dokładnie wszystkie rozliczenia przesyłane przez urząd skarbowy. I to zarówno w sytuacji gdy mamy nadpłatę lub niedopłatę podatku.

Od 5 listopada dostępne są także oficjalne informacje o tym ile zarobili podatnicy w Norwegii w 2018 r. Tak więc teraz możemy sprawdzić oficjalnie jaki dochód ma nasz sąsiad czy kolega z pracy. Przy czym trzeba pamiętać, że takie informacje możemy uzyskać  tylko logując się przez BankID, a osoba sprawdzana będzie powiadomiona o tym, kto sprawdzał jej dochód.

Jeśli maja Państwo jakieś pytania związane z rozliczeniami podatku oraz korektami za lata poprzednie to zapraszamy do naszych biur, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.