Skip to main content

Zgodnie z radą Ministerstwa Zdrowia i NIPH rząd podjął decyzję o opóźnieniu wprowadzenia czwartej fazy luzowania restrykcji.

Nastąpi to nie wcześniej niż pod koniec lipca lub na początku sierpnia.

Powodem jest między innymi niepewność związana z rozwojem infekcji oraz wariantem Delta i podażą szczepionek.

Do końca lipca rząd planuje umożliwić wjazd większej grupie osób. Dotyczy to między innymi podróżujących służbowo obywateli EOG i członków ich rodzin.

Jak wiemy, podróżować do Norwegii mogą osoby, które są w stanie udokumentować, że zostały w pełni zaszczepione, oraz Ci, którzy przyjeżdżają z krajów „zielonych”.

System kwarantanny hotelowej będzie utrzymywany tak długo, jak będzie to konieczne.

Przyszłe ulgi w ograniczeniach wjazdu będą miały zastosowanie dla:

  • Wszystkich podróżujących służbowo (w tym osób prowadzących działalność i usługodawców).
  • Wszystkich obywateli EOG posiadających powiązania rodzinne, o których mowa w art. 110 Ustawy o imigracji, którzy muszą odwiedzić członka rodziny mieszkającego w Norwegii lub podróżują wspólnie z norweskim członkiem rodziny.
  • Współmałżonków/konkubentów bądź/zarejestrowanych partnerów, dzieci a także pasierbów podróżujących obywateli EOG, którzy nie są rezydentami w Norwegii.
  • Dzieci podróżujących z osobami dorosłymi, które są zwolnione z ograniczeń wjazdowych ze względu na certyfikat Covid-19.
  • Cudzoziemców będących małżonkami / zarejestrowanymi partnerami / konkubentami i nieletnimi lub pełnoletnimi dziećmi lub pasierbami obywateli norweskich, jeśli rodzina mieszka razem w Norwegii.

Jeśli informacje tylko się potwierdzą, na pewno napiszemy o tym na naszej stronie.