Skip to main content

Aby uniknąć nieporozumień, Norwegia dziś postanowiła, że żaden kraj już nie jest „zielony”!

W tej chwili obowiązują trzy oznaczenia: 🟡 Kraje żółte – można z nich przyjechać bez obowiązku przechodzenia kwarantanny, 🔴 Kraje czerwone – przyjeżdżając z nich, należy poddać się 1️⃣0️⃣-dniowej kwarantannie, Kraje zacienione – przyjeżdżając z nich, należy poddać się 1️⃣0️⃣-dniowej kwarantannie ze względu na brak dokładnych danych o ilości infekcji.

Kwarantanna w tych krajach obowiązuje do odwołania.

Co oznacza kwarantanna w Norwegii❓ Zgodnie z przepisami – osoba poddana kwarantannie musi pozostać we własnym domu 🏠 lub innym miejscu zamieszkania 🏢przez 1️⃣0️⃣ dni. Osoba może przebywać poza domem lub miejscem zamieszkania tylko wtedy, gdy unika bliskiego kontaktu z innymi osobami niż osoby, z którymi mieszka.Można uniknąć kwarantanny, przechodząc test na obecność COVID-19. Osoby zamieszkujące i przybywające z obszarów Schengen i EOG do Norwegii w celu wykonywania pracy mogą zostać zwolnione z obowiązku kwarantanny po uzyskaniu negatywnego wyniku testów na COVID-19.

⬇️Czytaj więcej w linku poniżej https://www.pomoc-w-norwegii.com/podrozowanie-z-norwegii-do-polski-w-czasie-kwarantanny/

Ponadto istnieją pewne szczególne przypadki wymienione w przepisach. Przepisy przewidują między innymi odrębne zasady dla osób, które podróżują przez obszar objęty obowiązkiem kwarantanny w drodze z obszaru bez obowiązku kwarantanny. Tutaj na przykład obowiązują wymagania, aby podróżny nie nocował obszarze objętym kwarantanną i przestrzegał wymagań dotyczących odległości i odpowiedniej higieny podczas podróży.