Skip to main content

15 sierpnia to kolejna ważna data dla podatników.  Zaczyna się bowiem druga tura zatwierdzania rozliczeń podatkowych przez Skatteetaten i potrwa ona do 23 października. Osoby rozliczające się przez system Altinn otrzymają informacje o zatwierdzonym rozliczeniu poprzez SMS lub na skrzynkę mailową. Urząd informuje, że niestety nie można dowiedzieć się o wyniku rozliczenia w placówkach urzędu, przez telefon czy chat.

Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że niektórzy z podatników otrzymają swoje rozliczenie późną jesienią. Będą to osoby, które dostarczyły rozliczenie drogą listowną, są właścicielami firm, wnioskowały o przedłużenie terminu rozliczenia lub po prostu dostały się do puli 10 % losowo wybranych podatników, których zeznania podatkowe będą kontrolowane.

Przypominamy, że nie jest jeszcze za późno, żeby dokonać ewentualnych zmian w swoim rozliczeniu lub odwołać się od decyzji urzędu jeśli stwierdzimy, że zapomnieliśmy ująć coś w swoim rozliczeniu podatkowym.

Osoby, które dostaną zwrot podatku z urzędu mogą liczyć na wpływ pieniędzy na konto w ciągu 3 tygodni od daty zatwierdzenia przez urząd. Natomiast osoby, które muszą dopłacić podatek mają na to czas do 20 sierpnia.

Zapraszamy do naszych biur, gdzie konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania w kwestii rozliczeń podatkowych, a także doradzą i zaproponują konkretne i najbardziej korzystne rozwiązania dla podatnika.