Skip to main content

Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem w Norwegii, a dla części podatników również w Polsce. Nie czekajcie ze zbieraniem potrzebnych dokumentów, zapisy na rozliczenia już ruszyły.

Zachęcamy do kompletowania i składania dokumentów do rozliczeń podatkowych za 2021 rok. Wielu podatników czeka z tym do kwietnia, to obowiązek, który mało kto wykonuje z ochotą. Odłożenie go na później może jednak spowodować, że nie zdąży się zebrać na czas potrzebnych dokumentów, co tylko spotęguje formalności.  W Norwegii przepisy pozwalają na przedłużenie terminu rozliczenia, jednak trzeba w tym celu złożyć stosowy wniosek. Można tego uniknąć przygotowując się odpowiednio wcześniej do rozliczenia podatkowego. 

Rozpoczęliśmy już zapisy na rozliczenia. Zamówienia złożone i opłacone jeszcze przed 16 marca będziemy procedować w pierwszej kolejności. Zachęcamy do kontaktu z naszymi biurami w celu uzyskania informacji na temat dokumentów potrzebnych do rozliczeń. 

Lista terminów

W roku 2022 obowiązują następujące terminy:.

16.03.- 04.04.-  okres rozsyłania zeznań podatkowych tzw. skattemeldingen 

02.04.-24.06. – okres, w którym Urząd Skarbowy zatwierdzi złożone przez podatników rozliczenia za 2021 rok 

30.04. – ostateczny termin składania rozliczeń podatkowych za 2021 rok 

31.05. – termin składania zeznań podatkowych dla osób, które z powodu np. braku dokumentów nie zdążyły tego zrobić do 30 kwietnia (wcześniej trzeba złożyć podanie o przedłużenie terminu rozliczenia), 

16.12. – termin wysyłania przez urząd skarbowy kart podatkowych na 2021 rok.