Skip to main content

20 czerwca to ważna data dla podatników w Norwegii. Dziś, większość osób rozliczająca się z podatku otrzymała informacje ze Skatteetaten o zatwierdzonej wysokości zwrotu lub dopłaty podatku za 2018 rok. 

Osoby czekające na zwrot, otrzymają go w ciągu 3 tygodni, choć tak naprawdę wiele osób dziś już otrzymało zwrot pieniędzy na konto.

Osoby mające dopłatę podatku, muszą zrobić wpłatę w terminie do 20 sierpnia. Przy czym kwota dopłaty większa niż 1000 koron jest dzielona na dwie raty.

Zalecamy aby w każdym przypadku sprawdzić czy urząd uwzględnił wszystkie ulgi oraz informacje, które podatnik podał w rozliczeniu. Niestety często zdarza się, że urząd popełnia błąd i pomija ulgi, które zostały wpisane do rozliczenia rocznego a  podatnik na tym traci.

Jeżeli z jakiegoś powodu tak właśnie się stało, to podatnik ma prawo do odwołania się od decyzji urzędu i złożenia wniosku o uwzględnienie należnych ulg i odpisów w ciągu 3 lat.  Nie należy odkładać tej sprawy na później. Zapraszamy do naszych biur, gdzie konsultanci odpowiedzą na pytania odnośnie podatków i rozliczeń oraz doradzą w sprawach odwołań od decyzji Skatteetaten.